tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kto w miejsce Folgera w Yamaha Monster Tech3 na sezon 2018 w MotoGP?

Kto w miejsce Folgera w Yamaha Monster Tech3 na sezon 2018 w MotoGP?

Autor: Jarek Benito Czech 2018.01.19, 11:13 2 Drukuj

Jonas Folger ogłosił konieczność rezygnacji z udziału w serii MotoGP w sezonie 2018 z przyczyn zdrowotnych. To przykra wiadomość na kilka dni przed testami przedsezonowymi i 2 miesiące przed pierwszym wyścigiem. Kto go zastąpi?

Tego jeszcze nie wiemy i pewnie Herve Poncharal (szef zespołu Monster Yamaha Tech3) sam tego nie wie. Szukają zapewne godnego zastępcy Jonasa, lecz wszyscy prezentujący wysoki poziom zawodnicy mają już miejsce w zespołach MotoGP, lub innych seriach wyścigowych.

Kogo byście widzieli na fotelu Yamahy, u boku Johanna Zarco? Oto kilka opcji, tych bardziej, mniej i zupełnie nieprawdopodobnych.

Kohta Nozane jest 22-letnim kierowcą testowym Yamahy i zastępował już Folgera w sezonie 2017.

MotoGP Motegi Monster Tech3 Yamaha 31 Kohta Nozane 4

Stefan Bradl ma duże doświadczenie w wyścigach MotoGP, choć ostatnie występy w WorldSBK nie wróżą nic dobrego, ale jest Niemcem.

Michael Van Der Mark (kontrakt w PATA Yamaha WorldSBK) był ostatnim, który dosiadał motocykla Jonasa, podczas GP Walencji w sezonie 2017. Jego kolega zespołowy - Alex Lowes (kontrakt w PATA Yamaha WorldSBK) też ma aspiracje do MotoGP i w WorldSBK pokazuje swoje mocne strony. Byłby to kolejny braterski duet na paddocku, lecz czy bardzo podobne geny do brata Sama nie zblokują go na starcie walki o posadę? Francesco Bagnaia świetnie się zaprezentował w Moto2 i kwestią czasu jest jego awans do MotoGP. Wsparcie Rossiego również ma ogromne znaczenie, a już chrapkę na niego ma Pramac Ducati.

Jonathan Rea? Mocno związany z Kawasaki, którego brak jest w MotoGP i plotki o jego ewentualnym przejściu do MotoGP krążą już od dawna, lecz czy jest to możliwe już teraz? Ma tak mocny kontrakt, że pewnie jest to mało prawdopodobne.

A może ktoś zupełnie inny? Remy Gardner z Tech3 Moto2?

.
Zdjęcia
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę