tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ekipa Tech3 po 20 latach rozstaje się z Yamahą!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ekipa Tech3 po 20 latach rozstaje się z Yamahą!

Autor: Konrad Bartnik 2018.02.22, 13:37 Drukuj

Właśnie dotarła do nas sensacyjna wiadomość ze świata MotoGP. Po 20 latach udanej współpracy satelicka ekipa Tech3 rozstaje się z Yamahą. Nadchodzący sezon będzie ostatnim rokiem wspólnych startów.

Oficjalnie decyzja ta została podjęta przez szefa Tech3, Hervé Poncharala, choć wydaje się, że tylko potwierdził on to, co i tak było nieuniknione. Pisaliśmy ostatnio o planach Yamahy dotyczących Valentino Rossiego, który miałby się ścigać w fabrycznym teamie maksymalnie do 2020 roku. Potem miałby poświęcić się zarządzaniu satelickimi ekipami Yamahy. Wiele wskazuje więc na to, że od sezonu 2019 satelickim teamem Yamahy w MotoGP będzie VR46, choć oficjalna decyzja jeszcze nie zapadła.

__________________________________________

Ekipa Tech3 nie wycofuje się z rywalizacji w MotoGP i Moto2. Trwają rozmowy dotyczące pozyskania nowego strategicznego partnera, a w medialnych spekulacjach przewijają się w tym kontekście Suzuki i KTM. Ostateczną decyzję poznamy zapewne niedługo. Poniżej publikujemy oficjalne komunikaty szefa działu sportowego Yamahy, Kouichi Tsuji oraz szefa Tech 3, Hervé Poncharala:

Kouichi Tsuji (Yamaha):

Zostaliśmy poinformowani przez Hervé Poncharala, właściciela Tech3, o jego decyzji o nieprzedłużaniu kontraktu z Yamahą na wynajem motocykli YZR-M1. Po rozmowach z Hervém stało się jasne, że zdecydował się na współpracę z nowym partnerem i jesteśmy zobligowani, by uszanować i zaakceptować jego decyzję. Koniec pełnego sukcesów partnerstwa jest zawsze smutne, ponieważ oznacza również koniec wieloletniej relacji. Jesteśmy wdzięczni za oddanie i wsparcie, jakie Yamaha otrzymała od Herva, które potwierdzone były doskonałymi wynikami w czasie trwania współpracy. Będziemy w pełni wspierać ekipę Tech3 oraz jej zawodników w sezonie 2018 i w tym samym czasie podejmiemy decyzję o wyborze naszego nowego teamu satelickiego w MotoGP od sezonu 2019.

Hervé Poncharal (Tech3)

Podsumowanie w kilku słowach dwudziestu lat doskonałej współpracy z Yamahą jest bardzo trudnym zadaniem. Odkąd po raz pierwszy spotkałem pana Iio w 1998 roku i dostałem szansę, by dołączyć do Yamahy, przeżyliśmy razem wspaniałą podróż. Wszystko, co pamiętam, to cudowne wspomnienia, doskonałe wyniki i znakomita atmosfera, jakich doświadczyliśmy z rodziną Yamahy. Wszystko to na zawsze zostanie w moim umyśle i sercu. Jasnym jest, że przerwanie tej relacji było dużą i niełatwą dla mnie decyzją. Wszystko, co chcę przekazać, to ogromne podziękowania dla Yamahy, pana Tsuji, pana Tsuya, pana Jarvisa i pana Nakajimy, a także dla wszystkich, którzy wspomagali nas w tym okresie.

Tech3 jest niewielką firmą, która musi myśleć o przyszłości i rozważać wszystkie związane z nią opcje. Otrzymaliśmy ofertę, zawierającą coś, na co czekaliśmy niemal od początku startów jako Tech 3, której nie mogłem odrzucić. Oczywiste jest jednak to, że do ostatniego okrążenia GP Valencii w 2018 roku jesteśmy ekipą Monster Yamaha. Johann Zarco i Hafizh Syahrin będą walczyć o czołowe pozycje i bez wątpliwości Yamaha może liczyć na nas, jako na lojalnego partnera. Jeszcze raz dziękuję za wsparcie firmie Yamaha. Mam nadzieję, że osiągną sukces, na jaki zasługują i szybko znajdą partnera, który zastąpi Tech3.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę