tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Francesco Bagnaia podpisał kontrakt z teamem Ducati Alma Pramac Racing

Francesco Bagnaia podpisał kontrakt z teamem Ducati Alma Pramac Racing

Autor: Konrad Bartnik 2018.02.22, 09:28 Drukuj

Rewelacja klasy Moto2, Francesco Bagnaia, dołączy w sezonach 2019/20 do teamu MotoGP Alma Pramac Racing. Włoch podpisał właśnie kontrakt bezpośrednio z Ducati. Jest on kolejnym absolwentem akademii wyścigowej Valentino Rossiego, który trafi do królewskiej klasy.

Młody Włoch Francesco Bagnaia został w zeszłym roku "Rookie of the year", czyli najlepszym debiutantem sezonu w klasie Moto2. Jeździ tam w barwach teamu Sky Racing Team VR46, działającego pod patronatem samego Valentino Rossiego. Podobno sam "Doktor" lobbował u kierownictwa Ducati za swoim wychowankiem. Dziś awans Bagnai do najwyższej klasy wyścigowej stał się faktem, choć nie nastąpi to od razu. Ten sezon przejeździ jeszcze w Moto2, gdzie na pewno będzie miał ambicję walczyć o tytuł mistrzowski.

Jego przygoda z satelickim teamem Alma Pramac Racing zacznie się w sezonie 2019 i według kontraktu potrwa dwa lata. Co ważne, umowa została podpisana bezpośrednio z Ducati, można więc powiedzieć, że Francesco będzie zawodnikiem fabrycznym. W Pramacu zastąpi prawdopodobnie Danilo Petrucciego, który nie może doczekać się na awans do zespołu fabrycznego i będzie szukał szczęścia gdzie indziej, niewykluczone, że w Suzuki lub Aprilii.

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę