tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Francesco Bagnaia podpisał kontrakt z teamem Ducati Alma Pramac Racing NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Francesco Bagnaia podpisał kontrakt z teamem Ducati Alma Pramac Racing

Autor: Konrad Bartnik 2018.02.22, 09:28 Drukuj

Rewelacja klasy Moto2, Francesco Bagnaia, dołączy w sezonach 2019/20 do teamu MotoGP Alma Pramac Racing. Włoch podpisał właśnie kontrakt bezpośrednio z Ducati. Jest on kolejnym absolwentem akademii wyścigowej Valentino Rossiego, który trafi do królewskiej klasy.

Młody Włoch Francesco Bagnaia został w zeszłym roku "Rookie of the year", czyli najlepszym debiutantem sezonu w klasie Moto2. Jeździ tam w barwach teamu Sky Racing Team VR46, działającego pod patronatem samego Valentino Rossiego. Podobno sam "Doktor" lobbował u kierownictwa Ducati za swoim wychowankiem. Dziś awans Bagnai do najwyższej klasy wyścigowej stał się faktem, choć nie nastąpi to od razu. Ten sezon przejeździ jeszcze w Moto2, gdzie na pewno będzie miał ambicję walczyć o tytuł mistrzowski.

~~~~~------~~~~~

Jego przygoda z satelickim teamem Alma Pramac Racing zacznie się w sezonie 2019 i według kontraktu potrwa dwa lata. Co ważne, umowa została podpisana bezpośrednio z Ducati, można więc powiedzieć, że Francesco będzie zawodnikiem fabrycznym. W Pramacu zastąpi prawdopodobnie Danilo Petrucciego, który nie może doczekać się na awans do zespołu fabrycznego i będzie szukał szczęścia gdzie indziej, niewykluczone, że w Suzuki lub Aprilii.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę