tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Korytarze ratunkowe ratują życie! Posłowie apelują do ministra
Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Korytarze ratunkowe ratują życie! Posłowie apelują do ministra

Autor: Rafał Raff Betnarski 2018.01.31, 10:29 Drukuj

O korytarze ratunkowe na autostradach i drogach ekspresowych pytali ministra posłowie Kukiz'15. Zdaniem posłów wprowadzenie obowiązku tworzenia takich korytarzy miałoby ogromny wpływ na poprawę bezpieczeństwa.

Korytarz ratunkowy, zwany także korytarzem życia, to wirtualny pas ruchu tworzony przez kierowców w razie zatoru na drodze między lewym skrajnym a sąsiednim pasem ruchu. W razie korka, spowodowanego na przykład wypadkiem, kierowcy z lewego pasa zjeżdżają maksymalnie na lewą stronę, kierowcy pozostałych pasów na prawą. Umożliwia to służbom ratunkowym na bezproblemowe dotarcie do poszkodowanych.

NAS Analytics TAG

Podobne rozwiązanie jest obecne w przepisach i od dawna stosowane na przykład w Niemczech, gdzie ustawiane są specjalne znaki informujące kierowców o sposobie reakcji w sytuacji kryzysowej. Za niezastosowanie się do procedury i blokowanie przejazdu służb ratunkowych grożą tam też wysokie kary.

Grupa posłów klubu Kukiz'15 - Paweł Grabowski, Paweł Skutecki, Norbert Kaczmarczyk, Paweł Szramka - złożyli do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji interpelację, w której pytają o działania, jakie zamierzają podjąć urzędnicy w tej sprawie. Chodzi głównie o plany dotyczące kampanii społecznej i możliwości wprowadzenia kar za blokowanie korytarza.

Odpowiedzi na poselską interpelację udzielił Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w MSWiA. Jak wyjaśnił, nad rozwiązaniami w zakresie korytarzy ratunkowych pracuje specjalny zespół ekspertów. Jest zatem szansa, że te ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa przepisy pojawią się w naszym prawie.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę