tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Jonathan Rea kawalerem Orderu Imperium Brytyjskiego

Jonathan Rea kawalerem Orderu Imperium Brytyjskiego

Autor: Konrad Bartnik 2017.11.27, 14:02 Drukuj

Trzykrotny mistrz świata w klasie World Superbike, Jonathan Rea, został właśnie uhonorowany jednym z najwyższych brytyjskich odznaczeń państwowych - Orderem Imperium Brytyjskiego. Wyróżnienie to przyznano mu oczywiście za wybitne zasługi sportowe.

Pochodzący z Irlandii Północnej Jonathan Rea przez trzy ostatnie lata zdobywał wraz z fabrycznym teamem Kawasaki tytuł mistrza świata World Superbike. Ojczyzna doceniła jego zasługi i za "wybitne osiągnięcia, które uczyniły go wzorem dla wszystkich" przyznała mu Order Imperium Brytyjskiego. Jest to jedno z najważniejszych i najbardziej prestiżowych odznaczeń na Wyspach.

Specjalną ceremonię w pałacu Buckingham poprowadził książę William, a w jej trakcie wybitny zawodnik został przedstawiony królowej Elżbiecie II. Jonathan nie krył wzruszenia, zwłaszcza, że znalazł się w doborowym towarzystwie. Wcześniej Orderem Imperium Brytyjskiego odznaczeni zostali dwaj inni legendarni motocykliści: Joey Dunlop i Carl Fogarty.

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę