tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Jonathan Rea kawalerem Orderu Imperium Brytyjskiego NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Jonathan Rea kawalerem Orderu Imperium Brytyjskiego

Autor: Konrad Bartnik 2017.11.27, 14:02 Drukuj

Trzykrotny mistrz świata w klasie World Superbike, Jonathan Rea, został właśnie uhonorowany jednym z najwyższych brytyjskich odznaczeń państwowych - Orderem Imperium Brytyjskiego. Wyróżnienie to przyznano mu oczywiście za wybitne zasługi sportowe.

Pochodzący z Irlandii Północnej Jonathan Rea przez trzy ostatnie lata zdobywał wraz z fabrycznym teamem Kawasaki tytuł mistrza świata World Superbike. Ojczyzna doceniła jego zasługi i za "wybitne osiągnięcia, które uczyniły go wzorem dla wszystkich" przyznała mu Order Imperium Brytyjskiego. Jest to jedno z najważniejszych i najbardziej prestiżowych odznaczeń na Wyspach.

Specjalną ceremonię w pałacu Buckingham poprowadził książę William, a w jej trakcie wybitny zawodnik został przedstawiony królowej Elżbiecie II. Jonathan nie krył wzruszenia, zwłaszcza, że znalazł się w doborowym towarzystwie. Wcześniej Orderem Imperium Brytyjskiego odznaczeni zostali dwaj inni legendarni motocykliści: Joey Dunlop i Carl Fogarty.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę