tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Jakie są najczęstsze przyczyny wypadków drogowych? Raport PIU wyjaśnia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Jakie są najczęstsze przyczyny wypadków drogowych? Raport PIU wyjaśnia

Autor: Raff 2020.05.13, 11:03 3 Drukuj

96 procent z nas uważa się za dobrych kierowców, połowa jeździ "szybko, ale bezpiecznie", jedna piąta wyprzedza na trzeciego. Raport PIU wyjaśnia dlaczego w Polsce mamy tak wiele wypadków. 

W drugiej połowie marca i w całym kwietniu, z powodu wprowadzenia ograniczeń związanych z pandemią, ruch pojazdów drastycznie zmalał. Mimo tego liczba wypadków pozostała na takim samym, jeśli nie na wyższym niż w tym samym okresie ubiegłego roku poziomie. Jak to możliwe?

NAS Analytics TAG

Pewne światło na tę sprawę rzuca opublikowany niedawno raport Polskiej Izby Ubezpieczeń. Wnioski płynące z zamieszczonych tam danych są niewesołe. Polskim kierowcom brak pokory, samokrytyki i świadomości zagrożeń. Przepisy traktują jako luźne sugestie, a za najlepsze kryterium oceny bezpiecznej prędkości uważają… samych siebie.

Aż jedna trzecia badanych kierowców uważa, że przekraczanie prędkości w terenie zabudowanym o 20 km/h nie niesie ze sobą żadnego ryzyka. Co gorsze, nieco ponad 20 procent pytanych kierowców nie widzi żadnego niebezpieczeństwa w przekraczaniu dozwolonej w terenie zabudowanym prędkości o 30 km/h.

Ponad połowa ankietowanych hołduje zasadzie "można szybko, ale bezpiecznie", 38 procent uważa, że wyprzedzanie innego auta osobowego na podwójnej linii ciągłej bywa dopuszczalne, zaś jeden na pięciu kierowców znajduje uzasadnienie wyprzedzania "na trzeciego".

Najbardziej uderzająca jest jednak nasza buta i brak pokory. 91 procent ankietowanych kierowców jest przekonana, że zawsze bezbłędnie ocenia sytuację na drodze, a aż 96 procent uważa się za dobrych lub bardzo dobrych kierowców. Za kierowców lepszych od innych uważa się 61 proc. badanych. Pełna wersja raportu dostępna jest pod tym linkiem.

A zamiast komentarza przykład na bezbłędną ocenę sytuacji i wysokie mniemanie o własnych umiejętnościach.


NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę