tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Honda i AMA buduj dwa unikalne customy w hodzie Nicky'emu Haydenowi
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Honda i AMA buduj dwa unikalne customy w hodzie Nicky'emu Haydenowi

Autor: Raff 2018.05.23, 14:31 Drukuj

Dwa unikalne motocykle zbudują wspólnie Honda i American Motorcycle Association w hołdzie dla zmarłego tragicznie w ubiegłym roku Nicky'ego Haydena.

Nicky Hayden był jedną z najbardziej wyrazistych postaci w MotoGP, tytuł mistrzowski zdobył w sezonie 2006. Hayden ścigał się także na flat trackach. Dla uhonorowania pamięci po wybitnym kierowcy, Honda i American Motorcycle Association postanowiły zbudować dwa unikalne motocykle, które mają być swoistym hołdem dla zmarłego tragicznie zawodnika - CBR1000RR i Honda XR650L.

NAS Analytics TAG

CBR1000RR będzie odwzorowaniem oryginalnego malowania motocykla Haydena z wyścigów MotoGP, zaś XR650L zostanie zmodyfikowany dla potrzeb wyścigów flat-track przez utytułowanego tunera Tony'ego Prusta z Analog Cycles.

Pierwsze wizualizacje projektów zostaną zaprezentowane 6 lipca podczas AMA Vintage Motorcycle Days w Lexington w stanie Ohio. Same motocykle będzie można zobaczyć podczas AMA Legends & Champions Weekend w Columbus, 7 grudnia.

Oba jednoślady odwiedzą najważniejsze imprezy motocyklowe w Stanach Zjednoczonych, a następnie stanowić będą część ekspozycji Motorcycle Hall of Fame na kampusie AMA w Pickerington. Ostatecznie trafią pod młotek, a dochód ich sprzedaży zasili fundację American Motorcycle Heritage.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr