tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Honda Africa Twin z bezpośrednim wtryskiem paliwa? Producent szykuje rewolucję
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Honda Africa Twin z bezpośrednim wtryskiem paliwa? Producent szykuje rewolucję

Autor: Raff 2019.09.09, 10:39 4 Drukuj

O tym, że Honda planuje wprowadzić w przyszłym roku model Africa Twin z większym silnikiem już wiadomo. Zwiększenie pojemności silnika to jednak nie wszystkie zmiany, które japoński producent zaplanował dla tego motocykla. 

Jeden z patentów zgłoszonych przez Hondę wskazuje, że trwają prace nad bezpośrednim wtryskiem paliwa. Rozwiązanie to, stosowane dość często w samochodach, pozwala znacznie łatwiej kontrolować ilość szkodliwych substancji w spalinach. Niestety, technologię tę bardzo trudno zastosować w motocyklach. Pracujące tam silniki są zwykle mocno wysilone i osiągają wysokie obroty, co daje wtryskiwanej mieszance bardzo mało czasu na prawidłowe wypełnienie komory spalania.

NAS Analytics TAG

Problem ten można rozwiązać stosując dodatkową pompę wysokociśnieniową i takie właśnie urządzenie widoczne jest na szkicu patentowym Hondy (nr 42). Współpracuje ona ze zwykłą elektryczną pompą paliwa (nr 41). Pompa wysokociśnieniowa zamontowana jest na głowicy cylindrów i napędzana przez wałek rozrządu zaworów wylotowych. Paliwo pod wysokim ciśnieniem przepływa następnie do szyny paliwowej (45) i trafia do sterowanych elektronicznie wtryskiwaczy (46).

Zbliżone rozwiązanie stosowała w modelu VDue Bimota, jednak ówczesna technologia nie pozwalała na tak precyzyjne dawkowanie paliwa, dlatego model ten cierpiał na chroniczne problemy układu paliwowego.

Mało prawdopodobne, by silnik z tym systemem trafił do przyszłoronej CRF 1100 L, raczej należy się go spodziewać w 2020 roku.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 4
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę