tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Harley-Davidson z silnikiem poniżej 350 cm3 już za rok NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Harley-Davidson z silnikiem poniżej 350 cm3 już za rok

Autor: Janusz Bębenek 2019.06.19, 16:20 Drukuj

Marka z Milwaukee wciąż kojarzy się z wielkimi V-twinami o pojemności skokowej grubo ponad litr. W ostatnich latach z tego "nabuzowanego" wizerunku wyraźnie schodzi powietrze, choćby za sprawą takich modeli, jak Street 750. Okazuje się, że to nie koniec - Harley ogłosił plany wypuszczenia do końca 2020 roku modelu z silnikiem o pojemności 338 cm3, przeznaczonego na rynki azjatyckie.

Prezes Harleya-Davidsona, Matt Levatich, ogłosił dziś decyzję o mocnym wejściu na rynek chiński, a za nim na pozostałe rynki azjatyckie. Plan ten ochrzczono nazwą More Roads. Jego główne założenie to wyraźne rozszerzenie bazy klientów na wschodzących rynkach Azji, które jest częścią nowej filozofii amerykańskiej firmy, polegającej na zrywaniu z dawnym wizerunkiem i otwarciu na nowe style, technologie i rynki.

Jest to niezbędne do przetrwania firmy w obliczu kurczącej się grupy dotychczasowych klientów i braku zainteresowania ciężkimi maszynami ludzi młodych. Stąd takie projekty jak szerzej dostępny, produkowany w Indiach Street 750 czy elektryczny Livewire.

Wejście na rynek chiński oznacza jednak konieczność opracowania modelu z jeszcze mniejszym silnikiem. Będzie to prawdopodobnie jednostka o pojemności 338 cm3, a cały motocykl ma być montowany na miejscu, przez przedsiębiorstwo Qianjiang Motorcycle Company Limited. Amerykanie zapewniają jednak, że wszystkie maszyny przechodzić będą rygorystyczne testy jakości.

Najmniejszy Harley ma się pojawić na rynku chińskim pod koniec 2020 roku, a w późniejszym terminie w innych państwach tamtego regionu. Duma Stanów Zjednoczonych jako międzynarodowa firma, stawiająca na miejscowych partnerów i nowe technologie - to dosyć niespodziewany zwrot w życiorysie marki z Milwaukee, ale niezbędny dla jej dalszego funkcjonowania.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę