tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nieoczekiwana wsppraca Harleya i Benelli
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nieoczekiwana wsppraca Harleya i Benelli

Autor: Janusz Bbenek 2019.06.30, 00:03 Drukuj

Era globalizacji potrafi przynieść zaskakujące informacje, które jeszcze kilka lat temu byłyby poza zdolnością przetwarzania przez umysły motocyklistów na całym świecie. Harley-Davidson wchodzi właśnie na rynek chiński z lekkim motocyklem. Wiele wskazuje na to, że nie będzie to zupełnie nowa konstrukcja, tylko zmodyfikowany model z oferty marki Benelli.

Trzeba przyznać, że zarząd Harleya potrafi podejmować szybkie i odważne decyzje, przystosowujące profil działalności firmy do obecnego stanu rynków na całym świecie. Kilka dni temu pisaliśmy o zamiarze wejścia amerykańskiej firmy na rynki azjatyckie, zaczynając od chińskiego. Trzonem oferty Harleya w tamtym regionie ma być nowy, lekki motocykl z silnikiem o pojemności dokładnie 338 cm3, zbudowany we współpracy z chińskim koncernem Qianjiang Motorcycle Company.

NAS Analytics TAG

Partner Harleya znany jest w Europie jako aktualny właściciel włoskiej marki Benelli. Jest bardzo prawdopodobne, że nowy model, stworzony wspólnie z Harleyem, będzie po prostu rozwojową, nieco ulepszoną wersją dobrze znanego modelu Benelli 302S. Skąd pojemność skokowa, wynosząca akurat 338 cm3? Jeden z dziennikarzy serwisu "Asphalt & Rubber" przedstawił teorię, że dokładnie taką pojemność zostanie uzyskana przy zastosowaniu wałka korbowego z silnika 302S i tłoka z silnika TRK502/Leoncino.

Bardzo możliwe, że obie firmy w celu obniżenia kosztów wdrożenia nowego modelu, sięgnęły do kosza z gotowymi częściami - to obecnie częsta praktyka. Harley na pewno dołoży do tego odrobinę swojego stylu i tzw. legendy. Miejmy nadzieję, że będzie to coś więcej, niż naklejki z orłem.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr