tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Harley-Davidson opatentował urządzenie stabilizujące motocykl przy niskiej prędkości i w trakcie postoju
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Harley-Davidson opatentował urządzenie stabilizujące motocykl przy niskiej prędkości i w trakcie postoju

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.04.26, 06:21 1 Drukuj

Harley-Davidson ostatnio zasypuje biura patentowe ciekawymi pomysłami. Tym razem pojawiło się zgłoszenie dotyczące urządzenia stabilizującego motocykl. To może być doskonałe rozwiązanie dla posiadaczy dużych maszyn.

Jak to działa? Urządzenie jest klasycznym żyroskopem wyposażonym w koło zamachowe, które kręci się z prędkością od 10 tys. do 20 tys. obrotów na minutę. Jest on połączony z elektrycznym silnikiem przy pomocy wału Kardana. Przy prędkości poniżej 5 km/h urządzenie wspomaga utrzymanie równowagi. Czujniki rejestrują pochył motocykla i odpowiednio sterują żyroskopem tak by utrzymać motocykl w pionie.

NAS Analytics TAG

System rozłącza się automatycznie przy prędkości powyżej 5 km/h. Gdzie mógłby być umieszczony? Rysunki patentowe wskazują na kufer centralny, ale według opisu można go zainstalować w dowolnym miejscu motocykla. Jeżeli kiedykolwiek żyroskop trafi do motocykli Harley-Davidson, to należy się spodziewać, że pojawi się w linii Touring.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę