tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Harley-Davidson chce produkować najbezpieczniejsze motocykle na świecie i ma na to patent
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Harley-Davidson chce produkować najbezpieczniejsze motocykle na świecie i ma na to patent

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.04.12, 17:22 1 Drukuj

Harley-Davidson złożył bardzo ciekawy wniosek patentowy. Producent zamierza wykroczyć z elektroniką poza zamontowanie aktywnego tempomatu i chce stworzyć system, który utrzyma skupienie kierowcy na drodze i pomoże mu w sytuacjach awaryjnych.

W 2019 roku Harley złożył wniosek patentowy obejmujący tempomat z funkcją utrzymywania prędkości podczas jazdy w grupie. Teraz producent przedstawił system składający się z kamer, czujników i urządzeń wibrujących, który ma za zadanie pomóc utrzymać koncentrację na drodze i pomóc w razie nagłego hamowania. W przypadku hamowania system wykryje, czy hamulec został wciśnięty z odpowiednią siłą i jeśli uzna, że jest ona niewystarczająca, to może dorzucić swoje trzy grosze.

NAS Analytics TAG

To jednak nie wszystko, ponieważ patent przewiduje montaż czujników wokół motocykla oraz kamery skierowanej w kierunku kierującego. Dzięki temu motocykl ostrzeże nas, jeśli będziemy chcieli wykonać manewr, który może zakończyć się np. zderzeniem z pojazdem, który znajduje się w martwym polu lusterek. Motocykl najpierw będzie chciał zwrócić uwagę kierującego przy pomocy ostrzeżeń w postaci migających kontrolek, wibracji oraz sygnałów dźwiękowych, a jeśli nie spotka się z żadną reakcją, to automatycznie uruchomi hamulce.

Kamera skierowana w stronę kierującego nie tylko wykryje, czy ma on otwarte czy zamknięte oczy, ale także rozpozna, czy patrzy przed siebie czy w innym kierunku. Jeżeli system wykryje, że motocyklista zbyt długo nie patrzy na drogę, to również uruchomi machinę ostrzeżeń. Patrząc na stopień skomplikowania i rodzaj użytych urządzeń możemy zakładać, że jeśli Harley przejdzie od patentu do produktu, to ów produkt pojawi się w dużych turystykach producenta.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę