tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Harley-Davidson cieszy si z pierwszego kwartau 2021 roku, ale nadchodz ciemne chmury od strony Unii Europejskiej
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Harley-Davidson cieszy si z pierwszego kwartau 2021 roku, ale nadchodz ciemne chmury od strony Unii Europejskiej

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.04.21, 07:26 1 Drukuj

Harley-Davidson przedstawił wyniki sprzedaży za pierwszy kwartał 2021 roku i wynika z nich, że Jochen Zeitz obrał dobry kurs ze swoim planem Hardwire. Niestety radość może nie potrwać długo.

Po zmianie na stanowisku prezesa marka Harley-Davidson mocno ruszyła z kopyta, choć pierwsze miesiące Jochena Zeitza jeszcze na to nie wskazywały. Pierwszy kwartał 2021 roku amerykański producent zamknął z wynikiem, który napawa optymizmem. Producent ogłosił wzrost sprzedaży o 9%, a przychody zwiększyły się o 12%. Przekładając to na konkretne liczby - od 1 stycznia do końca marca Harley sprzedał 44 200 motocykli - to o 4200 sztuk więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

NAS Analytics TAG

Jeżeli wgryziemy się w szczegóły, to okazuje się, że sukces został napędzony przez rynki Ameryki Północnej, na których sprzedano 32 800 motocykli i dało to wzrost sprzedaży o 30%. W Europie producent zanotował spadek o 36% i to może być dopiero początek kłopotów, ponieważ unijni urzędnicy podnieśli cła na amerykańskie motocykle z 31 do 56 procent. Nowa taryfa zacznie obowiązywać od 1 czerwca.

Wydawało się, że po odejściu Donalda Trumpa Unia Europejska obniży stawki celne, ale stało się dokładnie odwrotnie. Co ciekawe, europejscy producenci motocykli płacą w USA cło w wysokości 1,2% za motocykle z silnikami o pojemności do 800 cm3 i 2,4% za pozostałe motocykle. To jednak nie koniec ciekawostek, ponieważ wyższa taryfa celna zostanie nałożona nawet na Harleye importowane z Tajlandii, co dotychczas było ratunkiem dla producenta.

Nie wiadomo, jaki cel przyświeca unijnym urzędnikom, być może chcieliby oni zmusić markę Harley-Davidson do otwarcia montowni lub fabryki w Europie podobnie jak zrobił to Polaris, który ma fabrykę w Opolu i wyjeżdżają z niej między innymi motocykle Indian z rodziny Scout, ale być może dołączą do nich również duże motocykle tego producenta.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Autor:Ja 28/04/2021 14:29

To jest dramat...

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr