tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Harley-Davidson Winter X Games Snow Hill Climb - po śniegu na szczyt

Harley-Davidson Winter X Games Snow Hill Climb - po śniegu na szczyt

Autor: Konrad Bartnik 2018.01.20, 14:07 Drukuj

Już 28 stycznia w Aspen odbędą się pierwsze zawody Snow Hill Climb, w których zawodnicy na zmodyfikowanych H-D Sportsterach będą ścigać się pod górę w śnieżnej rynnie. Wyścig ten będzie częścią znanej zimowej imprezy Winter X Games.

Winter X Games w Aspen to niezwykle popularna w USA impreza sportowa, przyciągająca najlepszych narciarzy, snowboardzistów i innych specjalistów od sportów zimowych, transmitowana przez największe stacje telewizyjne. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się tam również wyścig motocyklowy - kilku zawodników ramię w ramię będzie starało się jak najszybciej dotrzeć na szczyt specjalnej ośnieżonej rynny, używanej na co dzień do akrobacji na snowboardzie. Będzie to rywalizacja na moc i przyczepność - trasa jest stroma i idealnie prosta.

Motocykle używane w tych zawodach to zmodyfikowane Harleye Sportstery, z podwyższoną mocą silnika, poszerzoną ramą i znacznie wydłużonym wahaczem. Zawodnicy mają pełną dowolność w doborze opon - mogą być one wyposażone w kolce, kołki, śruby lub specjalny bieżnik w kształcie szerokich łopat, słowem we wszystko, co pozwoli lepiej wgryźć się w śnieg. Zobaczcie jak o tych bardzo amerykańskich motocyklach opowiada bardzo amerykańska prezenterka:

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę