tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Format zawodw oraz szczegy rejestracji na Mistrzostwa wiata FIM Hard Enduro
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Reklama

NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Format zawodw oraz szczegy rejestracji na Mistrzostwa wiata FIM Hard Enduro

Autor: Informacja prasowa 2021.06.16, 14:20 Drukuj

Ustawiajcie alarmy, budziki i przypomnienia - rejestracja na największe motocyklowe outdoorowe wydarzenie roku rusza już za tydzień - 23 czerwca, o godzinie 9:00. Będzie to wasz pierwszy test na refleks, ponieważ limit miejsc podczas zapisów wynosi jedynie 350 osób!

11-12 września czeka nas w Dąbrowie Górniczej prawdziwe motocyklowe święto - Mistrzostwa Świata FIM Hard Enduro. Polska runda cyklu zrzeszającego najtrudniejsze offroadowe wyścigi na świecie, zostanie tym samym szóstym przystankiem serii, a jej znakiem rozpoznawczym będzie ogromna różnorodność terenu, jakiej nie znajdziecie nigdzie indziej.

NAS Analytics TAG

Jak wygląda trasa zawodów?

Głównym elementem HARD podczas Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro - HERO Challenge w Dąbrowie Górniczej będzie WYTRZYMAŁOŚĆ oraz umiejętność pokonywania technicznych sekcji kamieni i krótkich podjazdów.

W skład jednej pętli wchodzić będzie aż 1 200 metrów kamieni i głazów. Biorąc pod uwagę, że podczas wyścigu głównego zawodnicy pokonają aż 6 okrążeń, da nam to ponad 7 000 metrów jazdy po samych sekcjach głazów. To tak jakby przejechać 7-kilometrowy, trudny potok!

HERO Challenge to jedyna trasa cyklu Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro, która połączy ze sobą elementy najbardziej wymagających dyscyplin motocyklowych:
- sekcje Hard Enduro - krótkie, strome i techniczne (często wypełnione głazami) podjazdy,
- szybsze odcinki Enduro,
- fragmenty torów motocrossowych o twardej nawierzchni oraz z głębokim piachem,
- elementy SuperEnduro.

- Tegoroczna trasa będzie zdecydowanie bardziej wymagająca i trudniejsza, niż trasa pierwszej edycji HERO Challenge, która odbyła się w 2020 roku. Powstaną całkowicie nowe, techniczne sekcje. Zadbamy także o to, aby w newralgicznych punktach trasa była szeroka i posiadała kilka optymalnych linii przejazdu. Obecnie rozmawiamy również o włączeniu do trasy sypkich i wysokich hałd, które znajdują się w okolicy torów MXDG - powiedział Tomasz Gagat - pomysłodawca i organizator zawodów HERO Challenge.

Jak wygląda formuła zawodów?

Podczas sobotniego prologu każdy zawodnik startuje indywidualnie. Pętla liczyć będzie 15-20 minut. Uczestnicy będą mogli ją pokonać dwukrotnie, a do wyniku liczyć się będzie lepszy czas.

Wieczorny prolog w centrum miasta Dąbrowa Górnicza

28 riderów z najlepszymi czasami zakwalifikuje się do wieczornego wyścigu SuperEnduro w niesamowicie klimatycznym miejscu zlokalizowanym w sercu Dąbrowy Górniczej - Fabryce Pełnej Życia. To kompleks opuszczonych, starych fabryk w ścisłym centrum miasta, gdzie powstanie specjalnie przygotowany tor przebiegający przez byłe zakłady.

Wyścig odbędzie się wieczorem przy sztucznym oświetleniu i akompaniamencie elektryzującej muzyki. Zawodnicy będą walczyć o lepszą pozycję startową podczas niedzielnego wyścigu. Wejście dla kibiców jest darmowe.

Niedzielny wyścig główny

Zawodnicy zostaną podzieleni na trzy grupy zgodnie z czasami uzyskanymi w sobotnim prologu. Poranek rozpocznie się 1,5-godzinnym wyścigiem dla pierwszej grupy, a zaraz za nim dla grupy drugiej. Na bramce startowej trzeciej, najmocniejszej grupy, stanie 80 zawodników z najlepszymi czasami z prologu, którzy zmierzą się w 3-godzinnym wyścigu głównym.

Rejestracja na zawody rusza już 23 czerwca o godzinie 9:00. Limit miejsc podczas zawodów wynosi jedynie 350 osób - kto pierwszy ten lepszy!

Wpisowe na Mistrzostwa Świata FIM Hard Enduro - HERO Challenge wynosi 150 Euro, a w jego ramach zawodnicy otrzymają:
- dwa dni rywalizacji z najlepszymi zawodnikami świata podczas pierwszej, historycznej odsłony Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro w Polsce,
- unikatową bluzę zawodów (pamiętaj, aby podczas rejestracji podać prawidłowy rozmiar bluzy),
- miejsce na namiot/kamper na paddocku obok takich teamów jak KTM, Husqvarna, Sherco czy Gas Gas - każdy uczestnik otrzyma również opaskę dla osoby towarzyszącej,
- miejsce dla motocykla w strzeżonym parku maszyn,
- dostęp do prysznicy, prądu, toalet oraz myjek dla motocykli.

Wydarzenie skierowane jest zarówno do amatorów (bez licencji), jak i profesjonalistów rywalizujących o punkty w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata.

Zawodnicy będą mogli zarejestrować się w jednej z sześciu klas startowych: PRO, Expert, Expert Masters, Kobiety, Hobby oraz Hobby Masters. Każdy z nich, bez względu na wybraną kategorię, otrzyma wyjątkową możliwość startu ramię w ramię ze światową czołówką tej wymagającej dyscypliny. Sława i splendor czekają już za rogiem!

Weź udział w pierwszej, niepowtarzalnej odsłonie Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro w naszym kraju i wspólnie stwórzmy historię polskiego motosportu. Niezapomniane emocje i hektolitry adrenaliny gwarantowane!

Więcej informacji na STRONIE oraz na Facebooku.
Wydarzenie znajdziecie TUTAJ.

Organizator: Agencja Sport UP 

Strona cyklu Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro - TUTAJ.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr