tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Doskonay debiut Dominika Olszowego na Extreme XL Lagares
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Doskonay debiut Dominika Olszowego na Extreme XL Lagares

Autor: Informacja prasowa 2021.05.11, 11:35 Drukuj

Podczas inauguracji sezonu w Portugalii 20-latek z Polski pokazał, że ma aspiracje zostać najlepszym zawodnikiem Hard Enduro na świecie.

W drugi weekend maja, w portugalskim Lagares niedaleko stolicy kraju zainaugurowany miał zostać pierwszy w historii sezon Mistrzostw Świata Hard Enduro. Na starcie oprócz legendy światowego enduro z Polski - Tadka Błażusiaka zameldował się również idący jego śladami Dominik Olszowy, który udowodnił, że treningi w Hiszpanii z mistrzem dają efekty.

NAS Analytics TAG

Pandemia niestety pokrzyżowała plany organizatorów i zamiast widowiskowych czasówek po mieście i hardcorowego finału po śliskich potokach, zawodnicy przez trzy dni ścigali się po torze endurocrossowym. Podczas niedzielnych, głównych wyścigów Dominik zaliczył świetny występ udowadniając, że jest w stanie rywalizować z najlepszymi zawodnikami Hard Enduro na świecie. Zajmując kolejno dziewiątą, trzecia i szóstą pozycję został sklasyfikowany na szóstym miejscu generalki Extreme XL Lagares 2021.

To doskonały wynik, jak na tak młodego i mało doświadczonego w tej konkurencji zawodnika, który pokazuje, że może zostać godnym następcą Tadka Błażusiaka. Zawody w Portugalii pokazały, że tym bardziej jest nam szkoda, że sezon Mistrzostw Świata SuperEnduro się nie odbył, gdzie Dominik mógłby walczyć o tytuł w klasie Junior.

Dominik Olszowy o swoim występie na Extreme XL Lagares: - Do Portugalii jechaliśmy z nastawieniem na rozpoczęcie sezonu Mistrzostw Świata Hard Enduro, głodni ścigania po długiej przerwie. Na miejscu, po obejściu trasy, tuż przed startem zawodów okazało się, że zawody muszą odbyć się na zamkniętym terenie, więc zmieniono format imprezy na trzydniowy Endurocross. Oznaczało to brak punktów do klasyfikacji mistrzostw, ale najważniejsze, że mogliśmy się znowu ścigać po tak długiej przerwie. W sobotnich kwalifikacjach wykręciłem 9 czas i miałem miejsce w pierwszym rzędzie do niedzielnych finałów. Obfite opady deszczu od wieczora, aż do pierwszego wyścigu sprawiły, że czekała nas ostra walka w błocie. W pierwszym wyścigu udało mi się dobrze wystartować i jechałem za Tadkiem Błażusiakiem. Agresywnie zaatakował mnie Billy Bolt i zaczęły się małe błędy, po których dojechałem na 9 miejscu. W drugim wyścigu skorzystałem z wolnego miejsce w pierwszym rzędzie i również zaliczyłem świetny start wychodząc na prowadzenie. Nie było łatwo opanować emocji i najpierw połknąłem, a potem wyplułem serce. Najpierw wyprzedzili mnie Billy Bolt i Manuel Lettenbichler, ale starałem się utrzymać równe tempo i nie popełniać błędów. Pod koniec wyścigu wyprzedzili mnie jeszcze Jarvis i Young, ale udało mi się na ostatnim okrążeniu odbić trzecią pozycję i dowieźć ją do mety. W ostatnim wyścigu spóźniłem start, ale udało mi się jechać dobrym tempem i przebiłem się na szóste miejsce, co dało mi szóstą pozycję w całych zawodach. Wiemy już, że Erzbergrodeo w tym roku się niestety znowu nie odbędzie, ale nie zwalniamy tempa i dalej trenujemy do kolejnych zawodów.

Wyniki Extreme XL Lagares 2021

1. Billy Bolt - 57
2. Manuel Lettenbichler - 45
3. Graham Jarvis - 39
4. Wadę Young - 37
5. Alfredo Game - 35
6. Dominik Olszowy - 31
7. Teodor Kabakchiev - 28
8. Mario Roman - 26
9. Tadeusz Błażusiak - 17
10. Kevin Gallas - 15

Śledź poczynania Dominika Olszowego na Facebooku oraz Instagramie i wspieraj polski talent.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr