tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Przeyjmy to jeszcze raz! Oficjalne aftermovie finaowej rundy Mistrzostw wiata FIM SuperEnduro
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Przeyjmy to jeszcze raz! Oficjalne aftermovie finaowej rundy Mistrzostw wiata FIM SuperEnduro

Autor: Informacja prasowa 2023.03.23, 13:33 Drukuj

W ubiegłą sobotę, po raz pierwszy w historii, finałowa runda Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro zawitała do Polski. Zwycięzcą gliwickiego przystanku oraz mistrzem świata 2022/2023 został Brytyjczyk Billy Bolt, który tym samym zdobył już swoje trzecie z rzędu trofeum.

Podczas sobotniego wydarzenia Tadeusz Błażusiak już po raz dwunasty w swojej karierze stanął na podium klasyfikacji generalnej cyklu Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro:

NAS Analytics TAG

- 2007/08 - II miejsce
- 2008/09 - II miejsce
- 2009/10 - I miejsce
- 2010/11 - I miejsce
- 2011/12 - I miejsce
- 2012/13 - I miejsce
- 2013/14 - I miejsce
- 2014/15 - I miejsce
- 2017/18 - III miejsce
- 2018/19 - III miejsce
- 2019/20 - II miejsce
- 2022/23 - III miejsce

Co ciekawe dwanaście to jednocześnie liczba edycji Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro jaka odbyła się na przestrzeni lat w naszym kraju.

Naszej biało-czerwonej dumy dopełniają również świetne wyniki pozostałych, polskich reprezentantów: Dominik Olszowy zdobył wysoką, piątą pozycję w swoim debiutanckim sezonie w klasie Prestige. W klasie Junior najlepszym Polakiem został Kacper Dudzic, który zamyka top5 klasyfikacji generalnej cyklu. Z kolei w klasie Open na dwóch najwyższych stopniach podium w Gliwicach stanęli kolejno Maciej Więckowski oraz Grzegorz Kargul.

Mimo, że kurz w Arenie Gliwice zdążył już co prawda opaść, to emocje jakie wywołała w nas widowiskowa rywalizacja światowej czołówki zawodników, a szczególnie pojedynek Błażusiak-Webb, na długo pozostaną w naszej pamięci.

Wszystkich miłośników tej widowiskowej dyscypliny zapraszamy do obejrzenia oficjalnego podsumowania pierwszej, historycznej finałowej rundy Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro w Polsce.

Więcej informacji na stronie i Facebooku.

Organizator: Agencja Sport UP

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr