tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Przeżyjmy to jeszcze raz! Oficjalne aftermovie finałowej rundy Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro

Autor: Informacja prasowa 2023.03.23, 13:33 Drukuj

W ubiegłą sobotę, po raz pierwszy w historii, finałowa runda Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro zawitała do Polski. Zwycięzcą gliwickiego przystanku oraz mistrzem świata 2022/2023 został Brytyjczyk Billy Bolt, który tym samym zdobył już swoje trzecie z rzędu trofeum.

Podczas sobotniego wydarzenia Tadeusz Błażusiak już po raz dwunasty w swojej karierze stanął na podium klasyfikacji generalnej cyklu Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro:

- 2022/23 - III miejsce

Co ciekawe dwanaście to jednocześnie liczba edycji Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro jaka odbyła się na przestrzeni lat w naszym kraju.

Naszej biało-czerwonej dumy dopełniają również świetne wyniki pozostałych, polskich reprezentantów: Dominik Olszowy zdobył wysoką, piątą pozycję w swoim debiutanckim sezonie w klasie Prestige. W klasie Junior najlepszym Polakiem został Kacper Dudzic, który zamyka top5 klasyfikacji generalnej cyklu. Z kolei w klasie Open na dwóch najwyższych stopniach podium w Gliwicach stanęli kolejno Maciej Więckowski oraz Grzegorz Kargul.

Mimo, że kurz w Arenie Gliwice zdążył już co prawda opaść, to emocje jakie wywołała w nas widowiskowa rywalizacja światowej czołówki zawodników, a szczególnie pojedynek Błażusiak-Webb, na długo pozostaną w naszej pamięci.

Wszystkich miłośników tej widowiskowej dyscypliny zapraszamy do obejrzenia oficjalnego podsumowania pierwszej, historycznej finałowej rundy Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro w Polsce.

Więcej informacji na stronie i Facebooku.

Organizator: Agencja Sport UP