tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Reprezentacja Polski Enduro zdobywa ważne doświadczenia w drugiej rundzie Mistrzostw Europy w San Marino
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Reprezentacja Polski Enduro zdobywa ważne doświadczenia w drugiej rundzie Mistrzostw Europy w San Marino

Autor: Informacja prasowa 2024.06.19, 15:17 Drukuj

Kadra Enduro Team Poland M. Wróbel w miniony weekend rywalizowała w drugiej rundzie Mistrzostw Europy Enduro, odbywającej się w górzystym San Marino, jednym z najmniejszych państwa świata. Najlepiej z zespołu pojechali: Maciej Więckowski, drugiego dnia sklasyfikowany na 6. pozycji w klasie E1, oraz Kacper Baklarz - także na miejscu 6., tylko w klasie J1.

Druga runda Mistrzostw Europy Enduro odbyła się w malowniczym San Marino, a konkretnie Baldasseronie. Z próbami podczas ten rundy zmierzyło się ponad 150 zawodników z Włoch, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Finlandii oraz oczywiście Polski.

NAS Analytics TAG

Oprócz Macieja Więckowskiego, Dawida Babicza, Karola Królikowskiego i Kacpra Baklarza, o wysokie pozycje walczyli też: Kamil Narowski, Waldemar Królikowski oraz Bartłomiej Hamerlak.

W rywalizacji wystartował też Andrea Verona, mistrz EnduroGP i zwycięzca klasy E1 z 2022 roku, a także lider tabeli po pierwszej rundzie, która odbyła się we Włoszech - wygrał on tam podwójnie. Sukces ten powtórzył podczas tej rundy, odnosząc zwycięstwa pierwszego, jak i drugiego dnia zawodów.

Podczas tego weekendu nie dominowali jednak wyłącznie Włosi. Wysoko w tabeli uplasowali się Brytyjczycy, Czesi, Finowie, ale też Polacy - Maciej Więckowski, drugi dzień zawodów zakończył na szóstej pozycji.

Trasa rywalizacji składała się z trzech prób:
Enduro - najdłuższy odcinek zawodów, mający aż sześć kilometrów. Część trasy poprowadzona została przez las; dodatkowo motocykliści musieli zmierzyć się z piachem, kamieniami oraz licznymi podjazdami, przez co próba ta była bardzo wymagająca fizycznie.

Extreme - była to najkrótsza próba podczas zawodów, o długości dwóch kilometrów, niezbyt szybka, jednak wymagająca technicznie. Dużo podjazdów, sporo przejazdów po kamieniach oraz przez rzekę.

Cross - szybka próba o długosci 4 kilometrów z długimi prostymi, pozwalającymi rozwinąć wyższe prędkości. Na trasie najbardziej wymagające były przeciwstoki i ciasne zakręty na nich, na których motocykl się ślizgał.

Wyniki Polaków

Dzień pierwszy
Klasa E1
Maciej Więckowski - miejsce 9.
Dawid Babicz - miejsce 10

Klasa Junior 1
Kacper Baklarz - miejsce 7.
Karol Królikowski - miejsce 12.

Dzień drugi
Klasa E1
Maciej Więckowski - pozycja 6.
Dawid Babicz - pozycja 26.

Klasa J1
Kacper Baklarz - pozycja 6.
Karol Królikowski - pozycja 11.

Kacper Baklarz: - Sobota przebiegła dość dobrze, bez większych błędów. Poza tym ogólnie podoba mi się ta trasa, szczególnie próby Enduro i Extreme. Kolejny dzień był już bardzo dobry, udało mi się uzyskać mocne czasy. Podobała mi się też moja jazda, jak i ponownie, samo przygotowanie trasy przez organizatorów. Czekam z niecierpliwością na rundę w Finlandii.

Karol Królikowski: - Czasy z próby Extreme pierwszego dnia nie były dla mnie do końca satysfakcjonujące. Za to drugi dzień był dla mnie o wiele lepszy.  Zyskałem kilka pozycji w klasyfikacji generalnej, jak i w swojej klasie. Urwałem osiem sekund ze swojego wczorajszego czasu z próby Enduro, co bardzo mnie cieszy.

Maciej Więckowski: - Pierwszego dnia niestety nie wszystko poszło po mojej myśli. Bardzo bolał mnie ten występ, bo chciałem pojechać jak najlepiej, zawsze wymagam od siebie idealnej jazdy. Drugiego dnia było już lepiej, szczególnie na początku trasy, gdzie miałem bardzo dobrze tempo i finalnie mało brakowało do piątej pozycji. Dziękuję zespołowi za świetną robotę.

Dawid Babicz: - Nie jestem do końca dumny ze swojej jazdy w sobotę. Tak naprawdę moje odczucia były podobne do tych Maćka. Wiedziałem, że muszę się poprawić i iść do przodu. Kolejnego dnia jechało mi się o wiele lepiej, jednak z rywalizacji wykluczyła mnie awaria na ostatnim kółku, podczas próby Extreme. Jakiś kamień skrzywił mi zębatkę tak, że nie byłem w stanie jechać dalej. Zawody same w sobie były świetne, to dla mnie kolejne doświadczenie.

Kolejna, trzecia i przedostatnia już, runda ME Enduro odbędzie się w dniach 17-18 sierpnia w Sipoo, w Finlandii. Mistrzostwa zakończą się za to w dniach 2-3 listopada w niemieckim Wolterdorf.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę