tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mistrzostwa wiata Hard Enduro: wyniki szstej rundy. Trystan Hart triumfuje w Tennessee Knockout
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Mistrzostwa wiata Hard Enduro: wyniki szstej rundy. Trystan Hart triumfuje w Tennessee Knockout

Autor: Dominika Jochymska 2022.08.16, 11:27 Drukuj

Szósta runda Mistrzostw Świata Hard Enduro zawitała do Stanów Zjednoczonych. Trystan Hart, dla którego była to pierwsza wygrana w serii, zdominował Tennessee Knockout. Kanadyjczyk zdeklasował rywali wygrywając wszystkie niedzielne wyścigi i odzyskując koronę TKO.

Jednodniowy format TKO z kwalifikacjami i trzema wyścigami pucharowymi nie jest łatwy nawet dla topowych zawodników globu. Poranne kwalifikacje należały do Harta, a za nim uplasowali się Manuel Lettenbichler, Mario Roman, Tadeusz Błażusiak i Ryder Leblond.

NAS Analytics TAG

Chwilę później zawodnicy stanęli na starcie pierwszego wyścigu pucharowego, w którym ponownie najlepszy był Hart. Tuż za nim finiszowali: Tadek Błażusiak, Teodor Kabakchiev i Manuel Lettenbichler. Ta czwórka jako jedyna uzyskała wyniki poniżej godziny. Nasz drugi reprezentant, Dominik Olszowy zajął 13 miejsce.

Do drugiego wyścigu pucharowego zakwalifikowało się jedynie 26 zawodników, którzy startowali w grupach po pięć osób. Trystan Hart kolejny raz pokazał swoją dominację, a za nim na metę, w czasie poniżej godziny, dojechali: Mario Roman, Teodor Kabakchiev i Graham Jarvis. Manuel Lettenbichler tym razem był piąty, Tadek Błażusiak siódmy, a Dominik Olszowy 11.

Wielki finał odbywał się na krótszej trasie, a 20 najlepszych zawodników stanęło na starcie wyścigu sprinterskiego trwającego pięć okrążeń. Hart ponownie był zawodnikiem nadającym tempo, który ukończył pierwsze okrążenie z czasem o 20 sekund lepszym, niż jego kolega z zespołu KTM, Lettenbichler. Mani nie chciał powtórzyć porażki z 2021 roku i poddać się bez walki, ale niestety zmagał się z kontuzją. Na czwartym i piątym okrążeniu Hart zwiększył dystans, był niepokonany na skałach i ze sporą przewagą wygrał przed amerykańską publicznością.

Manuel Lettenbichler był drugi, a Mario Roman uplasował się na trzecim miejscu. Pierwszą piątkę uzupełnili: powracający po kontuzji Wade Young oraz Teodor Kabakchiev.

Tadek Błażusiak zajął w finałowym wyścigu jedenaste, a Dominik Olszowy dwunaste miejsce.

Za dwa tygodnie zawodnicy zmierzą się w przedostatniej rundzie tegorocznej serii, która odbędzie się w Kanadzie.

Klasyfikacja generalna Mistrzostw Świata Hard Enduro (po 6 rundach)

1. Mario Roman 88
2. Manuel Lettenbichler 87
3. Graham Jarvis 69
4. Teodor Kabakchiev 63
5. Billy Bolt 62
6. Alfredo Gomez 57
7. Michael Walkner 49
8. David Cyprian 47
9. Wade Young 46
10. Dominik Olszowy 37

Pełne wyniki znajdziecie TUTAJ.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr