tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 EnduroGP: wyniki drugiej rundy. Zawodnicy Metzelera dominuj w Hiszpanii [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

EnduroGP: wyniki drugiej rundy. Zawodnicy Metzelera dominuj w Hiszpanii [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2023.05.08, 13:34 Drukuj

Ponad miesiąc po inauguracyjnej rundzie sezonu, która odbyła się we Włoszech, druga runda Mistrzostw Świata EnduroGP 2023 odbyła się w Lalin, niewielkiej miejscowości położonej kilka kilometrów od Santiago de Compostela. Motoclub Movete na Moto przygotował na tę okazję bardzo techniczną i zdradziecką trasę z trzema odcinkami specjalnymi, które zawodnicy powtarzali trzy razy każdego dnia. Zawodnicy Metzelera błyszczeli we wszystkich klasach zajmując topowe miejsca.

Hiszpańska runda, zainaugurowana została jak zwykle w piątek wieczorem Supertestem w centrum Lalin. Odcinek o długości jednego kilometra był mieszanką ziemi, pisaku oraz śliskich kamieni. Na kolejne dni organizatorzy przygotowali bardzo szybki test crossowy oraz test enduro z bardzo miękkim, piaszczystym terenem, którego przebieg mocno utrudniały liczne wystające korzenie.

NAS Analytics TAG

W klasie EnduroGP kolejne podwójne zwycięstwo odniósł Brad Freeman. Zawodnik Metzelera pozostaje liderem klasyfikacji z kompletem punktów. Dzięki dwóm trzecim miejscom Steve Holcombe zajmuje obecnie drugie miejsce ex aequo z innym zawodnikiem Metzelera, Andreą Veroną. Hiszpan Josep Garcia zajął dwa drugie miejsca i obecnie w tabeli jest czwarty. Równocześnie, Josep Garcia pozostaje liderem w klasie E1.

Pojedynek w klasie E2 toczy się między dwoma zawodnikami Metzelera, Andreą Veroną i Stevem Holcombem. Holcombe wygrał w swojej klasie w oba dni, a Andrea Verona zajął dwa drugie miejsca., więc obaj mają obecnie taki sam dorobek punktowy.

Niekwestionowanym liderem klasy E3 jest Brad Freeman, który w Lalin zdominował oba dni zawodów. Za nim, ze stratą 18 punktów, plasuje się Mikael Persson, który zajął drugie i piąte miejsce podczas GP Hiszpanii.

Po hiszpańskiej odsłonie EnduroGP, zespoły i zawodnicy przeniosą się do Heinola w Finlandii, aby wziąć udział w trzeciej rundzie sezonu, która odbędzie się 27 i 28 maja.

Klasyfikacja klasy EnduroGP

1. Brad Freeman 80
2. Andrea Verona 60
3. Steve Holcombe 60
4. Josep Garcia 57
5. Hamish MacDonald 39
6. Nathan Watson 29
7. Zachary Pichon 27
8. Mikael Persson 26
9. Matteo Cavallo 24
10. Theophile Espinasse 22

Klasyfikacja - E1

1. Josep Garcia 77
2. Zachary Pichon 52
3. Matteo Pavoni 50

Klasyfikacja - E2

1. Steve Holcombe 74
2. Andrea Verona 74
3. Hammish MacDonald 56

Klasyfikacja - E3

1. Brad Freeman 80
2. Mikael Persson 62
3. Matteo Cavallo 58

Szczegółowe wyniki znajdziecie TUTAJ.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr