tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Efektowne wyprzedzanie na Nürburgring - on robi to dobrze NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Efektowne wyprzedzanie na Nürburgring - on robi to dobrze

Autor: Konrad Bartnik 2017.11.03, 09:45 3 Drukuj

Pierwsze dni na torze połączone są często z bolesnym przekonaniem się o własnym braku umiejętności. Nie musi to być od razu lądowanie w trawie, piachu lub ścianie ze starych opon. Czasem po prostu spotykasz kogoś, kto jednym manewrem skutecznie psuje twoje samopoczucie.

Mniej więcej tak, jak na poniższym filmie, nakręconym na Nordschleife - starszej, piekielnie trudnej części toru Nürburgring. Efektowne wyprzedzenie Ferrari na zakręcie przez świetnie złożonego motocyklistę musiało nieco zaboleć właściciela superauta, który nie jest szczególnym asem za kółkiem.

~~~~~------~~~~~

Niestety, fakty są nieubłagane - motocykle wciąż nie mogą konkurować na torze ze sportowymi autami, jeśli te prowadzone są przez profesjonalnych zawodników wyścigowych. Na nieco ponad 20-kilometrowym torze różnice w rekordowych czasach wynoszą ok. minuty na korzyść samochodu. Nie pobity do dziś rekord toru - 6:11.13 - ustanowił w 1983 roku  Stefan Bellof, jadący Porsche 956. Najszybszym motocyklistą na tym odcinku był Andy Carlile który w 2012 roku, kierując Yamahą YZF-R1, wykręcił czas 7:10. Przepaść!

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę