tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 EWC 24h Le Man dobieg koca. Polacy na mecie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

EWC 24h Le Man dobieg koca. Polacy na mecie

Autor: Jarek BENITO Czech 2018.04.22, 15:57 Drukuj

Trzy polskie akcenty w historycznym wyścigu 24 godzinnym na francuskim torze Bugatti Le Mans. Wygrywa F.C.C. TSR Honda France. Trzydzieści dziewięć ekip ukończyło morderczą batalię.

 

NAS Analytics TAG

Polscy fani kibicowali trzem zespołom. Team LRP Poland, który rzutem na taśmę pojawił się na linii startu. Wójcik Racing Team i Daniel Bukowski we francuskim zespole Slider Endurance.

LRP Poland 2

Żółte BMW S1000RR z numerem #90, w specyfikacji EWC, na oponach Pirelli, zdobyło 22. miejsce, startując z 36. pola. Bartłomiej Lewandowski, Jaroslav Cerny i w ostatniej chwili dołączający do zespołu Stefan Kerschbaumer. Arnaud Friedrich nie został dopuszczony do startu, po kontrowersyjnej decyzji organizatora. Jeden dzień mu brakował do spełnienia warunków regulaminu, który mówi, iż startować mogą pełnoletni zawodnicy, a niemiecki reprezentant LRP Poland skończył 18 lat w ostatnią sobotę…jeden dzień i tyle problemów.

Wójcik Racing Team w składzie: Paweł Górka, Paweł Szkopek i Marek Szkopek wystartowali na motocyklu Yamaha R1 (EWC), walkę rozpoczęli z 32. pozycji, lecz nie dane im było ukończyć rywalizacji na Le Mans. Przejechali 132 okrążenia.

Wojcik Racing Team 4

Daniel Bukowski wystąpił na motocyklu Yamaha R1, w kategorii Superstock w barwach Slider Endurance. Jego zespół rozpoczynał na 42. pozycji, by ukończyć dobę jazdy na 23. pozycji, z dwoma okrążeniami straty do LRP Poland.

Zwyciężył zespół F.C.C. TSR Honda France na Hondzie CBR1000RR. Josh Hook, Freddy Foray i Alan Techer startowali z szóstej pozycji. Foray przekroczył linię mety jako pierwszy i w ciągu 24 godzin, przejechał wraz z kolegami 843 okrążenia.

DbY X7pWsAEYOw4

Na 60 startujących zespołów, zaledwie 39 z nich mogło się cieszyć widokiem powiewającej flagi w szachownicę. Wywrotki, awarie…wszystko może się zdarzyć w ciągu 24 godzin wyczerpującego wyścigu.

Le Mans Team LRP Poland

Przedstawiamy wyniki końcowe, a szerszą relację przedstawi Barry, który osobiście kibicował i relacjonował poczynania naszych zawodników.

 

 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr