tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Team LRP Poland podbija Chorwację
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Team LRP Poland podbija Chorwację

Autor: Materiał partnera 2018.07.31, 10:08 Drukuj

Startujący na BMW w barwach LRP Poland Arnaud Friedrich nie schodzi z podium! Na nowym dla siebie torze Grobnik 18-latek był bardzo szybki. Ukończył oba wyścigi czwartej rundy motocyklowego Pucharu Europy Alpe Adria klasy Superstock 1000 na trzecim miejscu. Dwukrotnie w pierwszej dziesiątce finiszował także Jarosław Szczęsny, a punkty w niedzielnym wyścigu Superbike'ów w Chorwacji wywalczył również Bartłomiej Lewandowski.

Szósty po kwalifikacjach, Friedrich w obu wyścigach spektakularnie przebijał się na trzecie miejsce, finiszując zaledwie osiem sekund za zwycięzcą. Dzięki sześciu podiom na osiem tegorocznych startów, niemiecki zawodnik, dosiadający BMW S1000RR na oponach Pirelli zajmuje wysokie, drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Alpe Adria.

"To był dla naszego zespołu pierwszy start na chorwackim Autodromie Grobnik, który zresztą otrzymał w tym roku zupełnie nowy asfalt - mówi Bartłomiej Lewandowski, zawodnik i jednocześnie menedżer zespołu LRP Poland. - Mieliśmy więc przed sobą trudne zadanie, ale z każdym wyjazdem na tor podkręcaliśmy tempo, poprawialiśmy ustawienia i szukaliśmy limitów opon Pirelli. Dopiero w niedzielę czuliśmy się już całkowicie komfortowo, dlatego tym bardziej cieszą dwa podia Arnauda, dwa finisze w pierwszej dziesiątce Jarka Szczęsnego oraz moje punkty w drugim wyścigu. Arnaud jest w świetnej sytuacji w klasyfikacji generalnej i z wyścigu na wyścig jest coraz szybszy, dlatego w końcówce sezonu będzie bardzo groźny. Nie tylko w Alpe Adria, ale także w Mistrzostwach Polski, których kolejne wyścigi odbędą się już za dwa tygodnie w Poznaniu i na które zapraszamy wszystkich naszych kibiców."

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę