tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Dziesiątka o włos! Najlepszy wynik Biesiekirskiego w ME Moto2 w tym sezonie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Dziesiątka o włos! Najlepszy wynik Biesiekirskiego w ME Moto2 w tym sezonie

Autor: Informacja prasowa 2019.09.30, 12:36 Drukuj

Piotr Biesiekirski ukończył niedzielny wyścig szóstej rundy motocyklowych mistrzostw Europy Moto2 na jedenastej pozycji, z pierwszą dziesiątką na torze w Jerez rozmijając się o zaledwie trzy dziesiąte sekundy. To jego najlepszy rezultat w tym sezonie. Dwa kolejne wyścigi za dwa tygodnie w hiszpańskim Albacete.

Po starcie z piętnastego pola, 18-letni motocyklista hiszpańskiej ekipy Euvic Stylobike Good Racing przebił się na jedenaste miejsce, a następnie do samej mety walczył o dziesiątą pozycję z dwunastym w klasyfikacji generalnej Anupabem Sarmoonem. Linię mety jedyny Polak i najmłodszy zawodnik w stawce minął po zaciętym pojedynku tylko trzy dziesiąte sekundy za doświadczonym, 25-letnim rywalem z Tajlandii, startującym w barwach ekipy Valentino Rossiego.

NAS Analytics TAG

Do końca sezonu ME Moto2 pozostały jeszcze trzy wyścigi. Dwa najbliższe odbędą się w połowie października w hiszpańskim Albacete. Najlepszym rezultatem Biesiekirskiego w karierze w Moto2 pozostaje siódme miejsce w ubiegłorocznym wyścigu w Walencji, gdzie sezon 2019 zakończy się w połowie listopada.

"Pierwsza połowa sezonu upłynęła dla mnie pod znakiem kontuzji, dlatego celem na dziś było po prostu przejechanie czystego, dobrego wyścigu i to się udało - mówi Piotr Biesiekirski. -  Miałem dobre i równe tempo, co potwierdza, że idziemy do przodu i jesteśmy na dobrej drodze. Liczyłem także na finisz w pierwszej dziesiątce, co także prawie się udało, więc jestem zadowolony. Tym bardziej, że dużo nauczyłem się walcząc ze starszym i bardziej doświadczonym rywalem. Cieszę się z pięciu kolejnych punktów do klasyfikacji generalnej, ale pozycja w niej nie ma dla mnie teraz żadnego znaczenia. Chciałem w tym roku regularnie walczyć w pierwszej dziesiątce, ale opuściłem trzy pierwsze wyścigi z powodu kontuzji, dlatego teraz w ogóle nie myślę o tabeli i chcę jedynie ukończyć trzy ostatnie wyścigi na jak najlepszych miejscach, a za rok wrócić do ME Moto2 aby walczyć w czołówce.".

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę