tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Piotr Biesiekirski testował motocykl z MŚ Moto2!
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Piotr Biesiekirski testował motocykl z MŚ Moto2!

Autor: Materiał partnera 2020.08.01, 08:55 Drukuj

Piotr Biesiekirski ma za sobą udane, pierwsze testy motocykla Moto2 w specyfikacji mistrzostw świata. Polak testował napędzanego silnikiem Triumpha Kalexa ekipy SAG Racing Team na torze MotoGP w Barcelonie. 

Siódmy w klasyfikacji generalnej mistrzostw Europy Moto2, 18-latek w ciągu dwóch dni pokonał w sumie około pięćdziesięciu okrążeń, poznając nie tylko motocykl, ale i nowe opony marki Dunlop.

Na torze w Barcelonie, na którym w czerwcu tego roku miał zadebiutować z dziką kartą w wyścigu MŚ Moto2 o Grand Prix Katalonii, Polak testował razem z ekipą SAG Racing Team, pracując nad motocyklem także z zespołem technicznym, który obsługuje go w ME Moto2.

Trzecia runda ME Moto2 odbędzie się w ostatni weekend sierpnia w hiszpańskim Jerez de la Frontera.

"Cieszę się, że mogłem wreszcie zadebiutować za kierownicą motocykla z MŚ Moto2, choć nie podczas weekendu wyścigowego, jak początkowo planowaliśmy- mówi Piotr Biesiekirski. - Różnic pomiędzy maszyną z mistrzostw Europy a mistrzostw świata jest sporo, zaczynając od silnika o innej mocy, pojemności i charakterystyce, przez twardsze, szersze opony o innym profilu, aż po bardziej zaawansowaną elektronikę. Wszystko to oznacza sporo nauki i wymaga zupełnie innego stylu jazdy, ale zmiany te idą w kierunku, który mi odpowiada, dlatego dobrze czułem się na motocyklu. To były bardzo krótkie testy, ponieważ przez dwa dni miałem do dyspozycji tylko cztery czterdziestominutowe sesje i przejechałem zaledwie około pięćdziesięciu okrążeń, ale pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne. W ogóle nie skupialiśmy się na czasach okrążeń, tym bardziej, że wyjściowo motocykl był ustawiony pod zupełnie inny styl jazdy, ale jestem zadowolony z tempa i postępów jakich dokonaliśmy. Dziękuję całej ekipie za te dwa dni i nie mogę się doczekać naszego kolejnego spotkania."

"Początkowo nasz plan zakładał wystawienie Piotra z dziką kartą podczas Grand Prix Katalonii, ale z oczywistych powodów nie było to możliwe - dodaje Eduardo Perales, szef zespołu SAG Racing Team. - Postanowiliśmy jednak kontynuować naszą współpracę aby pomóc Piotrowi poznać i zrozumieć motocykl podczas testów. Pierwszy z nich był bardzo krótki, ale Piotr zdążył zrobić bardzo dobre wrażenie na całym zespole. Choć ten motocykl jest zupełnie inny niż maszyna z mistrzostw Europy, Piotr od pierwszych okrążeń przekazywał bardzo precyzyjne uwagi i wiedział dokładnie czego chce jeśli chodzi o poprawę ustawień. Jest bardzo młody, ale jednocześnie bystry i inteligentny, a to bardzo ważne. Teraz przed nami kolejne kroki naszej współpracy."

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej, pod adresem www.pbk74.com .


Zdjęcia
motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz również
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na górę