tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Biesiekirski w dwóch wyścigach ME Moto2 w Barcelonie NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Biesiekirski w dwóch wyścigach ME Moto2 w Barcelonie

Autor: Informacja prasowa 2019.06.05, 09:35 Drukuj

17-letni Piotr Biesiekirski wystartuje w najbliższą niedzielę w dwóch wyścigach motocyklowych mistrzostw Europy Moto2 na torze MotoGP w Barcelonie.

Jedyny Polak i najmłodszy zawodnik w stawce darzy szybki i wymagający Circuit de Barcelona-Catalunya sporym sentymentem. To właśnie tam wywalczył rok temu swoje pierwsze podium w drodze po tytuł drugiego wicemistrza Hiszpanii klasy Open 600.

NAS Analytics TAG

Po trudnym początku swojego pierwszego pełnego sezonu w mistrzostwach Europy Moto2 reprezentant ekipy Euvic Stylobike Good Racing liczy na udany weekend. Tym bardziej, że razem ze swoim zespołem zaliczył niedawno w Barcelonie dwudniowe testy swojego motocykla marki Kalex.

Stawkę 36 zawodników z czternastu różnych państw w sobotę czekają dwie 40-minutowe sesje kwalifikacyjne, a w niedzielę poranna rozgrzewka i dwa wyścigi, liczące po 17 okrążeń każdy. Pierwszy z nich rozpocznie się w samo południe. Drugi o godzinie 15:00. Bezpośrednie relacje z obu na kanale YouTube cyklu.

"Rok temu tor w Barcelonie zrobił na mnie duże wrażenie, a mój pierwszy start na nim zakończyłem swoim pierwszym podium w mistrzostwach Hiszpanii Open 600, dlatego nie mogę doczekać się powrotu do tego wyjątkowego miejsca - mówi Piotr Biesiekirski. - Początek tego sezonu nie poszedł po naszej myśli, dlatego liczę na dobry, solidne przepracowany weekend i udane wyścigi. Zadanie nie będzie łatwe, bo stawka mistrzostw Europy jest w tym roku wyjątkowo liczna i szybka, ale razem z zespołem damy z siebie wszystko i będziemy walczyć o to, aby zrealizować nasze przedsezonowe założenia. Testowaliśmy niedawno w Barcelonie przez dwa dni i choć z powodu kapryśnej pogody nie przejechałem zbyt wielu okrążeń, to jednak dobrze było zapoznać się z torem z perspektywy maszyny Moto2." 

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu FB.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę