tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ducati jednak na sprzeda. VW wydziela mark z korporacji
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ducati jednak na sprzeda. VW wydziela mark z korporacji

Autor: Jakub Olkowski 2020.11.18, 12:36 Drukuj

Po wielu plotkach Volkswagen w końcu potwierdził - grupa wydzieli Ducati, Lamborghini i Italdesign z koncernu. Dzięki temu ewentualna sprzedaż włoskich marek będzie dużo łatwiejsza...

Miesiąc temu agencja Reuters podała, że Volkswagen prowadzi rozmowy wstępne z nabywcami Ducati i Lamborghini. W zeszły piątek Herbert Diess, CEO VW potwierdził: "Pracujemy nad naszą strukturą prawną włoskich marek".  W przyszłości, jeśli VW zdecyduje się na sprzedaż marek, ułatwi to sprawę przy opracowaniu umów biznesowych.

NAS Analytics TAG

Na razie nie wiadomo, jak długo będzie trwało wydzielanie oraz kiedy się rozpocznie. Jednak plan został przyjęty. Cała strategia związana z uproszczeniem strategii operacyjnej VW jest związana z nastawieniem marki na produkcję pojazdów elektrycznych na dużą skalę.

Na ostatnim posiedzeniu rady nadzorczej Wolfsburg Group, w piątek 13 listopada, zatwierdzono pięcioletni program inwestycyjny o wartości 150 miliardów euro, z czego 73 na samochody elektryczne, hybrydy i technologię cyfrową.

Przypomnijmy, że Ducati i Lamborghini są kontrolowane przez Audi, odpowiednio od 2012 i 1998 roku. W przeszłości toczyło się kilka rozmów o możliwej sprzedaży, w przypadku Ducati po raz pierwszy pięć lat temu, w 2015 roku.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr