tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Dniepr - kochaj albo oszalej
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl – najgorsze pomysły

2010.03.24 Łukasz „Boczo” Tomanek

strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Dniepr - kochaj albo oszalej

Patrząc na motocykl przez pryzmat dzisiejszej jakości wykonania, sporo oldtimerów jest kiepskich. Dniepr jest najgorszym z nich. Co prawda powstał na bazie BMW, którego zbudowali ludzie w białych rękawiczkach i w koszulach z niebezpiecznie ciasnymi kołnierzykami, ale Sowieci ogarnęli temat po swojemu.

Rozpoznanie - Dniepry często były i są nadal wybierane na pierwszy duży, ciężki motocykl. Człowiek się uprze, mając na uwadze pasję, zamiłowanie, gust i kończy z kilkudziesięcioletnim oldtimerem w garażu, który może się stać skarbonką bez dna i pożeraczem związków małżeńskich.

Przeciwwskazania - Patrząc na motocykl przez pryzmat dzisiejszej jakości wykonania, sporo oldtimerów jest żenująco kiepskich. Dniepr jest najgorszym z nich. Co prawda powstał na bazie BMW, którego zbudowali ludzie w białych rękawiczkach i w koszulach z niebezpiecznie ciasnymi kołnierzykami, ale Sowieci ogarnęli temat po swojemu. Bardzo słaba jakość materiałów sprawia, że części relatywnie dobrze zwymiarowane i obrobione (tłoki, wałki rozrządu, koła zębate) po krótkim czasie pracy wykrzywiały się, wycierały. Najgorsze były gaźniki. Poprawnie działające to jak trafienie szóstki w totka. Wymagały regulacji średnio dwa razy w tygodniu, a i tak zazwyczaj nie działały tak jak powinny, albo wcale. Motyw loterii pojawiał się również przy elektryce. Można było trafić egzemplarz, którego alternator działał idealnie w nieskończoność, albo (a to zdecydowanie popularniejszy scenariusz) padał śmiercią tragiczną po kilkuset kilometrach.

Powikłania - Stare, klasyczne motocykle to zdecydowanie hobbystyczny temat i tak się do niego powinno podejść. Myśląc choć przez chwilę kryteriami współczesnych motocykli „na co dzień" można doznać szoku. Tyczy się to innych przedstawicieli gatunku, BMW R75, Urala, Indiana itd. Dniepr ma o tyle gorzej, że trudniej, niż do wymienionych motocykli znaleźć do niego części.

Dniepr na pokaz
Dniepr 2
Dniepr 1
Dniepr na poboczu
Dniepr w lesie
Dniepr z wozkiem

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    na górę