tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Dakar 2020 - 7900 kilometrów wyzwań na nowym terytorium NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Dakar 2020 - 7900 kilometrów wyzwań na nowym terytorium

Autor: Wojtek Grzesiak 2019.11.21, 11:01 1 Drukuj

7900 kilometrów trasy, 12 odcinków specjalnych, 351 pojazdów - tak prezentuje się w liczbach kolejna edycja legendarnego Rajdu Dakar, który jest sprawdzianem dla zawodników i ich maszyn. Pikanterii dodaje fakt, ze tegoroczna edycja zostanie przeprowadzona w zupełnie innych warunkach.

Rajd Dakar wystartuje 5 stycznia 2020 w mieście Dżudda i zakończy w miejscowości Quiddiyah, w pobliżu stolicy Arabii Saudyjskiej. Całkowita długość trasy to 7900 kilometrów, a długość odcinków specjalnych wynosi 5000 km. Zawodnicy odwiedzą wybrzeże  Morza Czarego i granicę z Jordanią.Przy okazji zupełnie nowych okoliczności przyrody wprowadzono także zmiany w zasadach rywalizacji. Mają one na celu wyrównanie szans. Na niektórych odcinkach specjalnych książki drogowe będą wręczane zawodnikom na kilka minut przed startem. Oprócz tego w klasie quadów i motocykli pojawi się odcinek supermaratoński, na którym dozwolone będzie tylko 10 minut pracy przy maszynach.

NAS Analytics TAG

W Rajdzie Dakar 2020 weźmie udział 170 motocykli i quadów, 134 samochody i pojazdy UTV oraz 47 ciężarówek. Łącznie na liście znalazło się 351 pojazdów, co daje wzrost o 5% względem poprzedniej edycji. W kategorii quadów zobaczymy Rafała Sonika, Kamila Wiśniewskiego oraz debiutantów - Arkadiusza lindnera i Pawła Otwinowskiego. W klasie motocykli również nie zabraknie polskich nazwisk. Na trasę wyruszą Krzysztof Jarmuż i Jacek Bartoszek. W ubiegłym roku podium zdominowali zawodnicy KTM, a zwycięzcą został Toby Price z przewagą 9 minut i 13 sekund nad Matthiasem Walknerem. W klasie quadów podium należało do zawodników z Argentyny, a zwyciężył Nicolas Cavigliasso.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę