tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Dakar 2020 - 7900 kilometrw wyzwa na nowym terytorium
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
2021 03 Benelli TRK 502 X billboard
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Dakar 2020 - 7900 kilometrw wyzwa na nowym terytorium

Autor: Wojtek Grzesiak 2019.11.21, 11:01 1 Drukuj

7900 kilometrów trasy, 12 odcinków specjalnych, 351 pojazdów - tak prezentuje się w liczbach kolejna edycja legendarnego Rajdu Dakar, który jest sprawdzianem dla zawodników i ich maszyn. Pikanterii dodaje fakt, ze tegoroczna edycja zostanie przeprowadzona w zupełnie innych warunkach.

Rajd Dakar wystartuje 5 stycznia 2020 w mieście Dżudda i zakończy w miejscowości Quiddiyah, w pobliżu stolicy Arabii Saudyjskiej. Całkowita długość trasy to 7900 kilometrów, a długość odcinków specjalnych wynosi 5000 km. Zawodnicy odwiedzą wybrzeże  Morza Czarego i granicę z Jordanią.Przy okazji zupełnie nowych okoliczności przyrody wprowadzono także zmiany w zasadach rywalizacji. Mają one na celu wyrównanie szans. Na niektórych odcinkach specjalnych książki drogowe będą wręczane zawodnikom na kilka minut przed startem. Oprócz tego w klasie quadów i motocykli pojawi się odcinek supermaratoński, na którym dozwolone będzie tylko 10 minut pracy przy maszynach.

NAS Analytics TAG

W Rajdzie Dakar 2020 weźmie udział 170 motocykli i quadów, 134 samochody i pojazdy UTV oraz 47 ciężarówek. Łącznie na liście znalazło się 351 pojazdów, co daje wzrost o 5% względem poprzedniej edycji. W kategorii quadów zobaczymy Rafała Sonika, Kamila Wiśniewskiego oraz debiutantów - Arkadiusza lindnera i Pawła Otwinowskiego. W klasie motocykli również nie zabraknie polskich nazwisk. Na trasę wyruszą Krzysztof Jarmuż i Jacek Bartoszek. W ubiegłym roku podium zdominowali zawodnicy KTM, a zwycięzcą został Toby Price z przewagą 9 minut i 13 sekund nad Matthiasem Walknerem. W klasie quadów podium należało do zawodników z Argentyny, a zwyciężył Nicolas Cavigliasso.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr