tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rusza Rajd Andaluzji. Na starcie nie zabraknie Polakw
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Rusza Rajd Andaluzji. Na starcie nie zabraknie Polakw

Autor: Dominika Jochymska 2020.10.06, 12:42 Drukuj

W roku, w którym wydarzenia zdziesiątkował koronawirus, sezon rajdowy 2020 rozpocznie się wreszcie dziś Rajdem Andaluzji w Hiszpanii. Zespoły fabryczne Hondy, KTM'a, Yamahy, Husqvarny i GASGAS oraz co bardziej prestiżowe zespoły prywatne, w tym zespoły BAS i HT Rally, przyjeżdżają na swój pierwszy wyścig od Dakaru 2020. Do elitarnych zawodników dołączy również kilku znaczących rajdowych debiutantów.

Na starcie nie zabraknie urzędującego mistrza Dakaru. Ricky Brabec przejechał z USA, aby po raz pierwszy spotkać swoich rywali od Dakaru 2020. Do Brabeca dołącza pełen skład zawodników zespołu Hondy: Joan Barreda, Kevin Benavides i Jose Cornejo.

NAS Analytics TAG

Zespół Red Bull KTM również wystartuje w pełnym składzie. Do Toby'ego Price, Sama Sunderlanda i Matthiasa Walknera dołącza Daniel Sanders, który zadebiutuje w rajdach. Oczekuje się, że Sanders wniesie powiew świeżości do rywalizacji w Andaluzji, a następnie w Dakarze.

Team Monster Yamaha Rally wystawi Andrew Shorta, który przeszedł z Husqvarny, oraz Adriena Van Beverena, Jamie McCanney'a, Franco Caimi'ego i Rossa Brancha, który również debiutuje w zespole Yamaha Racing.

Zespół Rockstar Energy Husqvarna ma aktualnie dwuosobowy skład. Podczas, gdy Pablo Quintanilla pozostaje w domu w Chile, w rajdzie pojedzie Luciano Benavides, który zadebiutuje na FR450. Laia Sanz również rozpocznie sezon w swojej ojczyźnie na GASGAS'ie.

Po udanym debiutanckim sezonie rajdowym Jamie McCanney powróci na Yamahę WR450 Rally po swoich startach enduro, z których wygrał Aveyronnaisse French Classic. W rajdzie pojedzie również jego rodak, pochodzący z Wyspy Man David Knight, który debiutuje w rajdach wraz z Xavierem de Soultraitem na HT Rally Husqvarna FR450.

Pierwsze starty w rajdach ma już za sobą, a na koncie trzecie miejsce w Rajdzie Grecji, ale w Rajdzie Andaluzji będzie to jego debiut. O kim mowa? Libor Podmol, Mistrz Świata we Freestyle Motocrossie, pilnie przygotowuje się do Rajdu Dakar, nie mogło go więc zabraknąć w Hiszpanii. Libor pojedzie na Husqvarnie FR450 Rally.

Na starcie nie zabraknie również Polaków. W rajdzie zobaczymy Adama Tomiczka na motocyklu i Kamila Wiśniewskiego na quadzie z ORLEN Teamu, natomiast w zespole Monster Energy Can-AM pojadą Aron Domżała i Maciej Marton.

Już dziś południu Rajd rozpocznie się od etapu Super Special. Będzie to około 10-kilometrowa trasa, która określi kolejność startu do pierwszego etapu.

Główny wyścig rozegra się w dniach 7-10 października i będzie obejmował cztery etapy o łącznej długości około 1000 kilometrów. Etap pierwszy, drugi i czwarty będzie składał się z dwóch pętli, a etap trzeci z pojedynczej trasy specjalnej o długości 300 kilometrów.

Więcej o rajdzie na STRONIE.

Pełne listy startowe w kategorii MOTO/QUAD oraz AUTO/SSV.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr