tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rajd Andaluzji odbdzie si w maju. To tam zaczyna si droga na Dakar 2022
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Rajd Andaluzji odbdzie si w maju. To tam zaczyna si droga na Dakar 2022

Autor: Dominika Jochymska 2021.02.26, 15:38 Drukuj

W zeszłym roku, Rajd Andaluzji był dla motocyklistów praktycznie jedynym rajdem, który odbył się przed Dakarem. Druga edycja tego wydarzenia odbędzie się w Kadyksie od 11 do 15 maja 2021 roku.

Tegorocznym wydarzeniem ponownie będą wspólnie kierować ASO i ODC, czyli wielu tych samych pracowników, którzy pracują przy samym Rajdzie Dakar. Dzięki temu zawodnicy, którzy chcą pojechać na Dakar 2022, będą mieli okazję zademonstrować swoje umiejętności nawigacyjne i zdobyć "paszport" na wyjazd do Arabii Saudyjskiej w styczniu przyszłego roku.

NAS Analytics TAG

Pandemia wpłynęła na wiele rzeczy w 2020 roku, w tym na datę wyścigu w Andaluzji, który wyjątkowo odbył się w październiku. W tym, wydarzenie powróci do terminu wiosennego. Zawodnicy ścigać się będą od 11 do 15 maja, zanim temperatury w tej części Półwyspu Iberyjskiego staną się zbyt wysokie.

Zeszłoroczne wydarzenie było również poligonem doświadczalnym dla organizatorów rajdu, jeśli chodzi o działania związane z Covid. W tym roku ponownie biwak będzie mieścić się na osiedlu "El Rosalejo", gdzie może być samowystarczalną bańką.

Kontrole administracyjne i techniczne będą przeprowadzane od 10 maja. Prolog odbędzie się 11 maja i będzie rozgrzewką  przed czterema dniami intensywnej rywalizacji w typowym południowo-hiszpańskim krajobrazie.

Organizatorzy na każdy dzień zaplanowali etapy liczące od 200 do 300 kilometrów w pętli, czyli rozpoczynające się i kończące na tym samym biwaku. Zawodnicy będą również korzystać z satelitarnego systemu śledzenia, która pozwoli organizatorom na poznanie ich pozycji w czasie rzeczywistym na poszczególnych etapach, tak jak na Rajdzie Dakar.

Podobnie jak w zeszłym roku, ta impreza będzie testem "Road to Dakar" dla początkujących zawodników, aby zapoznali się z korzystaniem z kolorowego roadbooka, a zawodnicy w kategorii samochodów z elektronicznego. Podczas tego rajdu, będą musieli udowodnić, że są wystarczająco kompetentni, aby wziąć udział w największej rajdowej imprezie w kalendarzu.

W kategorii motocykli będą dwie podgrupy. Pierwsza o nazwie "Moto" dla wszystkich zawodników na motocyklach rajdowych i zaznajomionych z dyscypliną rajdową. Druga, pod nazwą "Enduro Cup Moto" jest przeznaczona dla początkujących w tego typu zawodach, na motocyklach, które muszą mieć zasięg 90 kilometrów.

Rejestracja do udziału w Rajdzie Andaluzji rusza 1 marca i będzie możliwa za pośrednictwem strony internetowej wyścigu.

Więcej informacji na STRONIE.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr