tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Silk Way Rally 2021 z now klas G-MOTO Challenge
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Silk Way Rally 2021 z now klas G-MOTO Challenge

Autor: Dominika Jochymska 2021.04.23, 12:47 Drukuj

Organizatorzy Silk Way Rally 2021 ogłosili nową kategorię G-MOTO Challenge, w której będzie można wystartować podczas tej rundy Mistrzostw Świata w Rajdach Cross-Country. Rajd Jedwabnego Szlaku potrwa od 2 do 11 lipca i poprowadzi z Omska w Rosji do Ułan Bator.

Klasa G-MOTO, ograniczona do 15 zawodników, jest zarezerwowana dla amatorów, którzy nie znajdują się na listach FIM lub ASO Elite. Podobnie jak w przypadku klas "Malle Moto" w innych rajdach, kategoria G-MOTO oznacza również brak pomocy z zewnątrz i wyjście poza strefę komfortu. Zapisy do tej klasy są ograniczone czasowo, a dla kobiet rejestracja jest bezpłatna.

NAS Analytics TAG

Silk Way Rally to jedyny rajd maratoński sezonu 2021, który jest jednocześnie rundą Pucharu Świata FIA i Mistrzostwami Świata FIM w Rajdach Cross-Country. Organizatorzy zaplanowali 10 etapów o łącznej długości 5400 kilometrów z 3300 kilometrami odcinków specjalnych. Jeden z etapów będzie dla wszystkich klas etapem maratońskim i nie będzie dnia odpoczynku, jak to jest na Dakarze.

Rejestracja do klasy G-Moto gwarantuje: transport motocykla do i z Paryża na wydarzenie, transport bagażu, dwa komplety kół i opon, zapewnienie wyposażenia do spania, dostęp do zarezerwowanego miejsca na każdym biwaku, strefę serwisową wyposażoną we wszystkie niezbędne narzędzia.

Rejestracja trwa od 21 kwietnia do 1 czerwca i obowiązuje specjalna stawka 6000€ dla zawodników, którzy opłacą wpisowe w całości przed 1 maja. Standardowa stawka wynosi 11 900€. Dla kobiet rejestracja w tej klasie jest bezpłatna. Więcej informacji na temat opłat i wszystkich klas można znaleźć TUTAJ.

Miasto Omsk będzie gospodarzem kontroli administracyjnych i badań technicznych oraz ceremonii startu rajdu w dniach od 30 czerwca do 1 lipca. Następnie na zawodników czekają dwa etapy  w sercu wschodniej Syberii i rosyjskiej Tajgi, zanim zmierzą się z górskimi krajobrazami Ałtaju i jego bardziej technicznymi trasami podczas ostatniego etapu rozegranego w Rosji.

Zmiana scenerii nastąpi podczas czwartego etapu, pierwszego z siedmiu etapów zaplanowanych w Mongolii. Zawodnicy odkryją "Kraj błękitnego nieba" na trasie z krótszymi dojazdówkami i dłuższymi odcinkami specjalnymi, na przemian między górami, jeziorami, rozległymi stepami i wydmami.

Organizatorzy obiecują, że w ogromnym kraju Czyngis-chana, zawodnicy otrzymają wszystkie składowe prawdziwego rajdu Cross-Country: nawigowanie oraz długie, szybkie i techniczne trasy. Rajd zakończy się 11 lipca w stolicy Mongolii - Ułan Bator, która jest najzimniejszą stolicą świata.

Więcej informacji o rajdzie znajdziecie na STRONIE.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr