tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ricky Brabec po raz trzeci wygrywa Sonora Rally
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ricky Brabec po raz trzeci wygrywa Sonora Rally

Autor: Dominika Jochymska 2020.03.23, 20:51 Drukuj

Zwycięzca tegorocznego Rajdu Dakar, Ricky Brabec, zwyciężył w Rajdzie Sonora, który odbył się na meksykańskiej pustyni Sonora na granicy Stanów Zjednoczonych. Dla Brabeca jest to trzecie zwycięstwo w tej imprezie, a drugie z rzędu.

Zawodnik teamu Monster Energy Honda, pozostaje na topie i swoim triumfem potwierdza, że jest w świetnej formie. Rajd Sonora to, w sumie, do przejechania 1 358 kilometrów, z czego około 1 078 kilometrów to mierzone odcinki specjalne. Rajd rozgrywany jest na, bardzo podobnym do dakarowego, terenie: szybkim, twardym podłożu, piasku, wydmach i kamieniach. Zawodnik Hondy wygrał cztery z pięciu etapów, a nawet zdołał odrobić 13-minutową karę, którą otrzymał po pierwszym z nich. Amerykanin wygrał rajd z przewagą poniżej jednej minuty nad drugim Skylerem Howesem. To trzeci triumf Brabca w Rajdzie Sonora, a drugie zwycięstwo z rzędu.

NAS Analytics TAG

Ricky Brabec: - Zawsze czekam na Rajd Sonora w Meksyku. To jedyny rajd w Ameryce Północnej, który jest tak podobny do ścigania się na Dakarze. Ma wszystko to, czego potrzeba: szybkie trasy zjazdowe, góry, wodne przejazdy i górskie wydmy! W tym roku organizatorzy wytyczyli trasę, która zaprowadziła nas do nowych miejsc. Zaliczyłem wpadkę na pierwszym etapie, która spowodowała nałożenie na mnie dużej kary czasowej, więc potem codziennie musiałem odrabiać tę stratę.

To sprawiło, że ostatni etap był interesujący. Musiałem nadrobić jeszcze ponad minutę, a miałem na to tylko 142 kilometry. Dzięki mojemu zespołowi i fabrycznej Hondzie CRF450 Rally byłem w stanie to zrobić i ukończyć ten rajd po raz trzeci w karierze na pierwszym miejscu. To było niesamowite wydarzenie, dobrze zorganizowane i nie mogę się doczekać kolejnej edycji w przyszłym roku. Chciałem również złożyć wyrazy współczucia wszystkim osobom dotkniętym pandemią Covid-19. Wszyscy bądźcie bezpieczni i bądźcie zdrowi, abyśmy mogli wkrótce wrócić do normy.

Rajd Sonora 2020 wyniki
1. Ricky Brabec 11:56’09
2. Skyler Howes + 0’50
3. Bill Conger +2:11’56
4. West Van Nieuwenhuise +2:12’05
5. Mike Johnson 2:16’08

Pełne wyniki znajdziecie TUTAJ

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr