tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Dakar 2020: wyniki Polaków, Lindner, Sonik, Jarmuż, Giemza

Dakar 2020: wyniki Polaków, Lindner, Sonik, Jarmuż, Giemza

Autor: Dominika Jochymska 2020.01.17, 12:01 Drukuj

Finałowy etap Dakaru, jak i cały Rajd, za nami. I choć to już koniec, można odnieść wrażenie, że niektórzy polscy zawodnicy dopiero się rozkręcili.

Trzeci dzień z rzędu, trzeci polski quadowiec wygrywa etap! Arkadiusz Lindner jako pierwszy minął dziś linię mety. Świetna passa naszych zawodników w trzech ostatnich etapach 42. Rajdu Dakar bardzo cieszy, ale też smuci zarazem, ponieważ to już koniec. A chętnie byśmy takie wyniki widzieli w trakcie całej rywalizacji. Rafał Sonik dojechał dziś na metę jako piąty, a Kamil Wiśniewski jako ósmy. W klasyfikacji generalnej mamy podium - Rafał Sonik zajmuje trzecie miejsce! Kamil Wiśniewski kończy Rajd na piątej pozycji, a Arek Lindner na dwunastej. Zwycięzcą Dakaru w klasie quadów został Ignacio Casale. Drugie miejsce wywalczył Simon Vitse.

Maciek Giemza również rozkręcił się na koniec. Ostatni etap ukończył jako dziewiąty, a Rajd kończy na 17. pozycji. Krzysztof Jarmuż dojechał na metę finałowego etapu jako 10., a Dakar, w klasie Original by Motul, kończy na świetnej szóstej pozycji. Zwycięzcą w klasie motocykli został Ricky Brabec. Drugie miejsce zajął Pablo Quintanilla, a trzecie Toby Price.

Jakub Przygoński i Timo Gottschalk dojechali dziś na metę na 14. pozycji. Samochodowa załoga Orlen Teamu kończy rywalizację na 19. miejscu. Zwycięzcą Dakaru w klasie samochodów został Carols Sainz przed Nasserem Al-Attiyahem i Stephanem Peterhanselem.

Aron Domżała i Maciej Marton finałowy etap Rajdu ukończyli na jedenastej pozycji. Niestety w klasyfikacji generalnej pozostali na ostatnim miejscu z powodu wymiany silnika. Jednak etapowe wyniki pokazały, że rywale muszą się liczyć z polskimi zawodnikami. Trzymamy kciuki za kolejne starty! Z kolei Maciej Domżała i Rafał Marton ostatni etap ukończyli jako 21. Rajd kończą natomiast na 13. pozycji. W klasyfikacji SSV zwycięzcą został Casey Currie.

Załoga Darka Rodewalda dojechała dziś na metę jako 11., a Szymona Gospodarczyka jako 12. Ekipa Darka - Iveco kończy rywalizację na szóstej pozycji. Natomiast Tatra Szymona na dziewiątej. Robert Szustkowski i Jarosław Kazberuk ostatni etap ukończyli jako 22., natomiast Rajd na 18. pozycji. Dakar w kategorii cięzarówek wygrała załoga Andreya Karginova.

To już koniec! 42. Edycja Rajdu Dakar dobiegła końca. W ciągu niemal dwóch tygodni, Polacy zmagali się z trudnym terenem, własnymi słabościami, awariami sprzętu, czasem z pechem. Szkoda, że Adam Tomiczek i Paweł Otwinowski ukończyli rywalizację przedwcześnie. Szkoda, że awarie sprzętu pozbawiły marzeń o dobrych miejscach Jakuba Przygońskiego i Arona Domżałę. Tych "szkoda" można by znaleźć jeszcze co najmniej kilka, ale nie o to przecież chodzi. Cieszy fakt, że wszyscy pozostali w Rajdzie polscy zawodnicy bezpiecznie dojechali do mety. Cieszą także wyniki, choć na pewno chcielibyśmy (jak zawsze) widzieć lepsze. Jedno jest pewne, mamy świetnych, off-roadowych, zawodników, za których warto trzymać kciuki nie tylko podczas Dakaru. Gratulacje Panowie!