tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Short i Branch w nowym teamie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Short i Branch w nowym teamie

Autor: Informacja prasowa 2020.03.16, 20:06 Drukuj

Andrew Short wróci w tym roku do rajdów, ale od teraz w nowym zespole. Wczoraj ogłosił na Instagramie, że jego współpraca z zespołem Rockstar Energy Husqvarna dobiegła końca. Ale to nie znaczy, że został bez teamu. Ross Branch będzie od tego sezonu jego teamowym kolegą.

Oficjalny zespół Monster Energy Yamaha Rally z radością ogłosił wzmocnienie swojego teamu na Mistrzostwa Świata w Rajdach Cross Country. Do drużyny dołączają Andrew Short i Ross Branch. Obaj riderzy zaprezentowali imponujące tempo i umiejętność przezwyciężenia przeciwności podczas tegorocznego Rajdu Dakar, co sprawiło, że zostali kluczowymi zawodnikami zespołu.

NAS Analytics TAG

Andrew Short to jeden z najbardziej wszechstronnych i odnoszących sukcesy zawodników motocyklowego off-roadu. Ten doświadczony amerykański zawodnik, który startował i w Supercrossie, i w Motocrossie, niemal 40 razy stawał na podium podczas swojej kariery. Był także członkiem amerykańskiego zespołu, który w 2010 roku wygrał Motocross of Nations.

W 2017. roku, pochodzący z Teksasu zawodnik po 16 latach kariery w Supercrossie i Motocrossie, przerzucił się na Rajdy Cross Country. Andrew wystartował w swoim pierwszym Rajdzie Dakar w 2018. W 2019 roku zajął drugie miejsce w Silk Way Rally i wygrał Rajd Maroka. W Arabii Saudyjskiej, w tym roku, zaliczył już swój trzeci Dakar i zajął w nim dziesiąte miejsce.

Ross Branch był jednym z wyróżniających się uczestników Rajdu Dakar 2020. 33-latek z Botswany, szybko dostosowywał się do nieprzewidywalnego terenu Arabii Saudyjskiej i nawet wygrał drugi etap. Walczył o kolejne zwycięstwa i zdobył kolejne cztery wyniki w pierwszej dziesiątce, pomimo kontuzji, którą odniósł podczas trwania Rajdu.

Swój pierwszy start w Dakarze zaliczył w 2019 roku. Ross ukończył go na 13. miejscu w klasie motocykli i jako najlepszy debiutant. Ukończył także na drugim miejscu Rajd Merzouga, a Rajd Maroka na ósmym.

Zespół w składzie: Short i Branch miał zadebiutować w zawodach w nowym zespole podczas Abu Dhabi Desert Challenge. Jednak w związku ze zmianą terminu inauguracyjnej rundy Mistrzostw Świata FIM w Rajdach Cross Country 2020, nowym celem jest Rajd Kazachstanu, który potrwa od 24. do 29. maja.

Andrew Short - Jestem naprawdę podekscytowany dołączeniem do oficjalnego zespołu Monster Energy Yamaha Rally przed Mistrzostwami Świata FIM w Rajdach Cross Country. Nie mogę się doczekać współpracy z nową grupą ludzi i marką, która odniosła wiele sukcesów w rajdach w przeszłości. Wiem, że wszyscy w zespole będą mnie popychać do przodu i do osiągania coraz lepszych wyników. Moim głównym celem jest Dakar 2021, ale do tego czasu mamy nadzieję, że uda mi się pojechać wiele wyścigów i wykonać sporo pracy przygotowawczej. Nie mogę się już doczekać, aż to wszystko się zacznie.

Ross Branch - Dołączenie do oficjalnego zespołu Monster Energy Yamaha Rally to dla mnie spełnienie marzeń. Stać się częścią oficjalnego, fabrycznego zespołu rajdowego, to jest to, nad czym ciężko pracowałem przez ostatnie kilka lat. Możliwość pracy z zespołem, który koncentruje się zarówno na Dakarze, jak i na Mistrzostwach Swiata w Rajdach Cross Country, jest dla mnie czymś niesamowitym. Chcę się doskonalić jako zawodnik i wierzę, że mam prędkość, aby uzyskiwać lepsze wyniki. Wygranie etapu na Dakarze w tym roku było ogromnym wzmocnieniem mojej pewności siebie. Teraz, mając wsparcie Monster Energy Yamaha, jestem podekscytowany, tym, co mam szansę osiągnąć.

Alexandre Kowalski (manager zespołu) - Wszyscy członkowie oficjalnego zespołu Monster Energy Yamaha Rally są niezmiernie szczęśliwi, witając zarówno Andrew, jak i Rossa, w naszych szeregach. To dwóch topowych zawodników, którzy z pewnością osiągną świetne wyniki. Pochodzą z różnych kontynentów i mają bardzo różne doświadczenia w jeździe, ale obaj chcą osiągać coraz więcej w rajdach i są pełni energii i entuzjazmu. Podczas tegorocznego Rajdu Dakar widzieliśmy, że obaj zawodnicy byli w stanie dostosować się do terenu wydarzenia, co było niezwykle ważne. Razem z obecnymi zawodnikami zespołu, nie możemy się doczekać tej współpracy i już cieszymy się na wiele wspólnych, wspaniałych osiągnięć.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr