tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Czarne chmury nad torem Wschodzący Białystok. "Nam jest za głośno!"
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Czarne chmury nad torem Wschodzący Białystok. "Nam jest za głośno!"

Autor: Raff 2020.07.15, 20:51 13 Drukuj

Normy hałasu nas nie obchodzą! Nam jest za głośno! - twierdzą sąsiedzi toru Wschodzący Białystok i domagają się ustawienia ekranów akustycznych wokół obiektu. Toru bronią i Inspektorat Ochrony Środowiska, i władze Białegostoku.

Tor Wschodzący Białystok został wybudowany w konsekwencji głosowania mieszkańców miasta w ramach Budżetu Partycypacyjnego w 2015 r. Przeznaczony jest do amatorskiej jazdy w celach szkoleniowych oraz doskonalenia techniki jazdy.

NAS Analytics TAG

Niestety, jak to zwykle bywa w takich przypadkach, okoliczni mieszkańcy marzą o absolutnej ciszy, całkowcie ignorując fakt, że mieszkanie w mieście wiąże się z koniecznością zaakceptowania jego specyfiki. Nie podoba im się, że za sąsiada mają tor, gdzie miłośnicy motoryzacji bezpiecnie mogą trenować i rozwijać swoją pasję.

Jak dotąd sąsiedzi toru zebrali 300 podpisów pod petycją o montaż ekranów akustycznych, oddzielających tor od zabudowań. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska ma z tą petycją kłopot, bowiem wszelkie pomiary akustyczne, dokonywane na torze, jak i w jego otoczeniu wskazują, że nie dochodzi do przekroczenia norm.

Zarządca toru tłumaczy, że obiekt dokłada wszelkich starań, by pojazdy uczestniczące w organizowanych przez Wschodzący Białystok imprezach, zawsze wyposażone były w zgodne z prawem układy wydechowe i aby poziom generowanego przez nie hałasu nie przekraczał 93 dB.

Wiceprezydent Białegostoku, Przemysław Tuchliński, broni toru. Cytując jego słowa za portalem poranna.pl: Jeśli chodzi o odgłosy z toru, to pamiętajmy, że żyjemy mieście. Dźwięków miasta nie da się całkowicie uniknąć.

Mieszkańcy okolic toru wydają się być jednak głusi na argumenty. Nie chcą przyjąć do wiadomości, że drobna niedogodność w postaci odległych odgłosów przyniesie korzyść w postaci bezpieczniejszych dróg. Dla nich ważna jest absolutna cisza. - Być może normy nie są przekraczane. Ale nam jest głośno - twierdzą.

To nie pierwszy taki przypadek w Polsce. Na skutek protestów mieszkańców zamknięto tor w Lublinie, niewiele brakowało do zamknięcia toru w Poznaniu, także tor w Starym Kisielinie od dłuższego czasu zmaga się z atakami ze strony jednego z radnych, podobne problemy ma tor w Bednarach

 

 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 6
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę