tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Prezydent Poznania o zamknięciu Toru Poznań
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Prezydent Poznania o zamknięciu Toru Poznań

Autor: Beavis 2015.03.11, 09:12 33 Drukuj

Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, na spotkaniu z mieszkańcami Jeżyc komentował mglistą przyszłość Toru Poznań.

W przygotowanym przez Gazetę Wyborczą spotkaniu z mieszkańcami, prezydent Poznania wypowiadał się na temat przyszłości Toru Poznań, jedynego takiego obiektu w Polsce. Wypowiedzi zebrał w całość portal MiastoPoznaj:

NAS Analytics TAG

Zarówno od wielu mieszkańców okolic, jak i od pana wójta Tarnowa Podgórnego wiem, że ten tor jest związany z wieloma uciążliwościami. Sam jestem mieszkańcem Ławicy i o ile lotnisko mi nie przeszkadza, to tor - szczególnie w weekendy tak. Wiem, że są pewne ograniczenia by po pewnej godzinie nie docierał hałas z toru. Jestem za tym, żeby wszyscy mogli korzystać z toru, ale rozumiem mieszkańców, którzy tam mieszkają. Proszę zobaczyć kto jeździ na torze, to wielu przyjezdnych - np. z Berlina. Uprawiane są tam sporty niszowe. Nie chciałbym by Poznań miał wszystkie rzeczy unikatowe, jak tor Poznań, czy lotnisko w Krzesinach z hałasem F16. Miasto ma służyć mieszkańcom, a nie tylko grupie pasjonatów.

Tor Poznań powinien być na terenie jakieś z podpoznańskiej gmin, np. przy węźle autostradowym. Chciałbym by w takim samym miejscu był tor żużlowy, miejsce dla quadów - tak by wszyscy uprawiający sporty motorowe mogli w jednym miejscu z tego korzystać. W tej chwili nie mówię, że tor będzie zamknięty, ale mieszkańcy powinni wiedzieć, że taka sytuacja może mieć w przyszłości miejsce - mówię tu o perspektywie kilku lat. 

Powyższe nie wymaga specjalnego komentarza i jest zbieżne z sytuacją z Lublina. W Lublinie władze miasta obiecały znalezienie odpowiedniej lokalizacji na nowy obiekt, po tym jak odsprzedano w prywatne ręce prężnie działający Tor Lublin. Oczywiście, były to tylko i wyłącznie nie mające pokrycia obietnice wyborcze, zaś fanów sportów motorowych pozostawiono bez legalnych alternatyw do rozwijania swojej pasji. O całkowite kuriozum zakrawał zakaz demonstracji przeciwników likwidacji Toru Lublin, które wydał kilka tygodni temu prezydent Żuk (ciekawe, czy tak łatwo byłoby zabronić demonstrowania rolnikom?). Protestującym zabroniono zgromadzenia w strachu przed "paraliżem komunikacyjnym".

Tor Poznań jest kolejny na celowniku. Jak w wielu podobnych sytuacjach, zbudowany z dala od zabudowań w drugiej połowie lat ’70, zaczął przeszkadzać mieszkańcom, którzy wykupili działki w okolicy często 20. lat później. Pod naciskiem mieszkańcom, którym przeszkadza hałas (kto by się spodziewał, że obok lotniska i toru wyścigowego będzie głośno?), lokalne władze uginają się i rozpoczynają ruchy ku likwidacji obiektu. Przy okazji bez wątpienia zacierając ręce - bo przecież można teren sprzedać i wybudować kolejne centrum handlowe.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 20
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę