tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Claudio Torri opowiada o swoich Moto Guzzi z rajdw Pary-Dakar [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Claudio Torri opowiada o swoich Moto Guzzi z rajdw Pary-Dakar [VIDEO]

Autor: Janusz Bbenek 2020.06.19, 10:55 Drukuj

Włoski zawodnik Claudio Torri znany jest ze swojej miłości do motocykli z Mandello del Lario. W latach 1984-1991 sześć razy startował w rajdach Paryż-Dakar, z czego cztery na prototypowych motocyklach Moto Guzzi. To właśnie te maszyny stały się jedną z inspiracji dla współczesnego modelu V85 TT.

Historia Claudio Torriego nie jest typowa. Startował w rajdach nie dla sportowej rywalizacji z innymi motocyklistami, ale przede wszystkim z samym sobą. Kochał przełamywać własne słabości i kochał afrykańskie pustynie - na tyle mocno, że po wycofaniu się ze sportu w 1992 roku następne 26 lat życia spędził w Erytrei. Claudio powrócił do Włoch dopiero w połowie 2019 roku, w wieku 68 lat. 

NAS Analytics TAG

W filmie nakręconym w fabryce Moto Guzzi w Mandello del Lario Claudio Torri opowiada o swoim przywiązaniu do motocykli tej marki. Przedstawia również cztery maszyny, na których startował w rajdach Paryż-Dakar, choć niestety w żadnej z edycji nie dojechał do mety nad jeziorem Retba w Senegalu, eliminowany przez czasem banalne usterki. Każdy z tych motocykli miał swoje imię: V65 TT La Gialla - Żółty (1985), V75 La Francesina - Francuz (1986), Tropicana - Sok 100% (1988) oraz La Pazza - Szaleniec (1991). Film jest po włosku, z angielskimi napisami. 

Claudio Torri zdradził, że od czasu swojego ostatniego rajdu w 1992 roku ani razu nie jechał motocyklem. Kiedy jednak w fabryce podstawiono mu nowe Moto Guzzi V85TT w barwach inspirowanych jego słynnym żółtym V65 TT, nie wahał się ani chwili i ruszył na kręte lokalne drogi. Starym zwyczajem od razu nadał tej maszynie imię - La Mia Nuova Gioventu - Moja Nowa Młodość.

Więcej informacji o motocyklach Moto Guzzi znajdziecie na stronie http://motoguzzi-poland.pl 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr