tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Moto Guzzi Le Mans 2021. Woska firma coraz bliej retro-sportbike'a
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Moto Guzzi Le Mans 2021. Woska firma coraz bliej retro-sportbike'a

Autor: Raff 2020.05.18, 19:42 Drukuj

Sprzedażowa hossa Moto Guzzi V85 nie będzie trwać wiecznie. Producent już kombinuje jak przedłużyć zainteresowanie klientów. W rękawie jest pewien as, nazywa się Le Mans.

Moto Guzzi V85 okazał się ogromnym sukcesem sprzedażowym. Włosi już zastanawiają się jak przedłużyć dobrą passę. Już w zeszłym roku pisaliśmy o pomysłach na wykorzystanie silnika i ramy V85 w innych konstrukcjach - roadsterze i czymś w rodzaju motocykla sportowego.

NAS Analytics TAG

Jak dotąd wdrożenie tych pomysłów skutecznie blokowane jest przez niesłabnący popyt na enduro, ale już wkrótce w Mandello del Lario może pojawić się potrzeba uruchomienia produkcji kolejnej maszyny z silnikiem 853 cm3. Co to będzie?

Francuski portal Moto Station opublikował wizualizację motocykla inspirowanego legendarną wyścigówką Moto Guzzi - Le Mans. Jak słusznie zauważa youngtimerbike.pl, problemem jest to, że producent nie ma dziś silnika, którym mógłby napędzić taki motocykl. Bardzo dobre 1200 8V, stosowane kiedyś w modelach Sport i Norge odeszło już do ekologicznego lamusa. Dziś pozostało zbyt duże 1400 z Californii i słabawe 853 z V85.

Może się zatem zdarzyć, że nowy Le Mans będzie tylko tytularnym następcą swojego wielkiego poprzednika. Z drugiej strony, czy rzeczywiście potrzebujemy dziś sportowego motocykla od Moto Guzzi? Bez sensu byłoby budować konkurencję dla BMW S 1000 RR czy Hondy Fireblade.

Ogromny sens miałoby jednak skonstruowanie motocykla klasy retro-wyścigowej, w typie Triumpha Thruxtona. Skoro retro-adventure tak świetnie się przyjęło, dlaczego nie spróbować z klasyczną wyścigówką?

Z niecierpliwością czekamy zatem na to, co pokaże Moto Guzzi. Być może w ogóle Le Mans nie pojawi się w kontekście kolejnych nowości. To byłaby szkoda, bo jednak, co by nie mówić, motocykl ten w kolejnych swoich wcieleniach był pięknym kawałkiem historii.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr