tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 BMW prezentuje nowe modele G310GS i G310R 2021
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

BMW prezentuje nowe modele G310GS i G310R 2021

Autor: Jakub Olkowski 2020.10.08, 15:55 Drukuj

Zaktualizowana gama modeli wykorzystująca silnik "310"obejmująca modele BMW G310GS oraz G310R spełnia już normy Euro 5. W Indiach "wyprzedziła" modele KTM pod względem ceny. G310 GS jest tańszy od KTM Adventure 390 a G310 R od Duke’a 390.

Czy oznacza to zgarnięcie dużej części tortu jednego z największych rynków zbytu na świecie? Pamiętajmy, że mamy jeszcze jednego, poważnego gracza - Royal Enfielda z modelem Himalayan!

NAS Analytics TAG

Kluczowe zmiany

Obydwa modele BMW G310GS i G310R wyglądają znacznie lepiej niż ich poprzednicy i oferują więcej funkcji. Reflektory, kierunkowskazy oraz światła dzienne wykonano w technologii LED. Motyw kolorystyczny inspirowany jest większymi modelami serii GS oraz pojazdami wyścigowymi i obejmuje odcienie takie jak tytan, biel polarna, czerwień i metaliczny błękit. Elementy stylistyczne charakterystyczne są dla projektów BMW w ramach serii i zapożyczone z motocykli o większych pojemnościach. Wśród udogodnień kierowcy można wspomnieć o (wreszcie wprowadzonych) regulacjach klamek hamulca i sprzęgła…

Nowe silniki G310 GS i G310 R

Idea konstrukcji silnika się nie zmieniła - wciąż jest to jednocylindrowiec chłodzony cieczą o pojemności 313 ccm, ale przekonstruowano go pod kątem spełnienia normy emisji spalin Euro 5. Osiąga 34 KM przy 9500 obr./min oraz 28 Nm przy 7500 obr./min. Napęd odbywa się poprzez sześciobiegową przekładnię a prędkość maksymalna przekracza 140 km/h. Przyspieszenie 0-100 km/h odbywa się w nieco ponad 7 sekundy.

W konstrukcji wykorzystano elektronicznie sterowaną przepustnicę, co pozwoli poprawić reakcję na gaz i zapobiegnie zgaśnięciu silnika na niskich obrotach. W przeniesieniu napędu zamontowano sprzęgło antyhoppingowe.

Motocykle serii "310" to doskonała propozycja dla niezbyt doświadczonych kierowców, oraz użytkowników, mających stonowane podejście w kwestii osiągów silnika a znacznie bardziej ceniących oszczędność i funkcjonalność. Obydwie wersje zostały przez nasz rynek bardzo dobrze przyjęte. Z racji faktu, że w Indiach nowe modele, mimo zmian konstrukcyjnych będą nieznacznie tańsze niż poprzednicy, po cichu liczymy, że w Polsce cena, jeśli nie będzie niższa, to przynajmniej zostanie utrzymana na dotychczasowym poziomie!

Więcej informacji o motocyklach BMW znajdziesz na stronie https://www.bmw-motorrad.pl/pl/home.html

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz również
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę