tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 BMW R1250 Global Sport. Nowe, świeże wcielenie nieśmiertelnego GS-a

BMW R1250 Global Sport. Nowe, świeże wcielenie nieśmiertelnego GS-a

Autor: Raff 2018.03.24, 14:03 1 Drukuj

BMW R1250 Global Sport to nowy projekt znakomitego projektanta Oberdana Bezzi. Lekki motocykle genialnie trafia w niszę stworzoną przez Hondę Africa Twin.

BMW uznaje się za twórcę kategorii adventure, głównie za sprawą segmentu GS - Gelände Straße w latach 80. Od tego czasu niemiecka marka stworzyła wiele różnych motocykli opatrzonych znaczkiem GS, co zapewniło jej niezachwianą pozycję lidera.

Znany z niezwykłych pomysłów designer Oberdan Bezzi zaproponowął inną interpretację skrótu GS - Grand Sport. Jego projekt, ulokowany gdzieś pomiędzy scramblerem a enduro, wykorzystuje chłodzony powietrzem bokser w lekkiej formie adventure.

Zachwycające jest to, że Bezzi potrafił w bogatej przecież ofercie bokserów BMW znaleźć miejsce na kolejny motocykl, który zaskakuje świeżością i trafia w niszę. Pomysł na taki motocykl nie jest nowy, czego najlepszym przykładem jest zorientowana na teren Honda Africa Twin, zwłaszcza jej nowa odmiana Adventure Sports.

Pozostaje mieć nadzieję, że ten fajny enduro-hypermotard trafi do seryjnej produkcji. Jeśli weźmie się pod uwagę historię poprzednich projektów Oberdana Bezzi, nie jest to wcale takie niemożliwe.

Zdjęcia
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Autor:szlug 24/03/2018 14:53

Ooo, nowe HP2 Enduro!

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę