tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Czy tak może wyglądać skuter Mercedes AMG? Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Czy tak może wyglądać skuter Mercedes AMG?

Autor: Łukasz "Boczo" Tomanek 2015.02.03, 10:05 8 Drukuj

Oberdan Bezzi znany jest ze swojego zamiłowania do interesujących projektów koncepcyjnych. Teraz spod ołówka (programu graficznego) moto-wizjonera do Internetu dostał się projekt przedstawiający skuter Mercedes AMG. To nie pierwszy przypadek, kiedy mówi się o AMG w przypadku jednośladów. Przecież ta niemiecka firma była zaangażowana w motocyklizm w swoim krótkim romansie z Ducati. Niemniej jednak patrząc na projekt pana Bezzi niemal natychmiast możemy dostrzec podobieństwo do maksiskuterów BMW - C600 Sport i C600GT. Na chwilę obecną taki projekt to oczywiście jedna wielka spekulacja, ale prędzej czy później jeden z wielkich niemieckich koncernów samochodowych stwierdzi, że BMW nie może być jedynym dwu-rynkowym, germańskim potentatem i zobaczymy wjazd firmy produkującej samochody na rynek jednośladów.

NAS Analytics TAG

Póki co, dajcie nam znać, co sądzicie o projekcie skutera AMG. Naszym zdaniem taka maszyna może wyglądać znacznie lepiej. Nie jesteśmy też do końca przekonani, czy skuter to dobry pomysł na ekspansję AMG do motocyklowego środowiska. AMG jako coś, co w świecie motoryzacyjnym utożsamiane jest niemal natychmiast z osiągami, dynamiką i bezkompromisowością nie powinno być, przynajmniej na razie, skuterem. Nie powino być także motocyklem stricte sportowym, przeznaczonym na tor. W idealnym świecie, logo AMG musiałoby się znaleźć na motocyklu typu high performance muscle bike. Myślimy tutaj o V-Rodzie Muscle, o V-Maxie, o niesławnej MT-01, o czymś w rodzaju power nakeda BMW K1300R. Co prawda motocyklowe środowisko zmierza do downsizeingu i w przyszłości pewnie zobaczymy więcej motocykli w mniejszych pojemnościach (miejmy nadzieję, że częśc z nich będzie turbodoładowana), ale koncerny dobrze wiedzą, że nie można być cały czas poważnym. AMG na dwóch kołach - zdecydowanie tak! AMG na skuterze? Hmmm...

Czekając na motocykl AMG sprawdźcie na co jeszcze wpadł Oberdan Bezzi.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 5
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę