tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 BMW C1 wrci na rynek? Ujawniono patent na moduowy skuter z dachem
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

BMW C1 wrci na rynek? Ujawniono patent na moduowy skuter z dachem

Autor: Janusz Bbenek 2020.08.04, 14:24 Drukuj

Na początku obecnego milenium wyposażony w dach, pasy bezpieczeństwa i strefy zgniotu skuter BMW C1 był prawdziwa sensacją, chociaż nie sprzedawał się najlepiej. Wygląda na to, że Niemcy chcą wrócić do tego pomysłu, tym razem w postaci uniwersalnego pojazdu, który z łatwością można przystosować do aktualnych potrzeb i warunków pogodowych. 

Idea stojąca za skuterem BMW C1 wydawała się genialna - do standardowego miejskiego jednośladu dołożono dach i pasy bezpieczeństwa, otrzymując zwinny i względnie niezależny od pogody pojazd, w którym mieli zakochać się dotychczasowi kierowcy aut. Niestety, rynek nie przyjął tego modelu zbyt łaskawie - w dwa lata sprzedano ok. 12 tysięcy egzemplarzy, po czym zaprzestano produkcji.

NAS Analytics TAG

BMW C1 mocno przykuwało uwagę przechodniów i robi to do dzisiaj, gdziekolwiek się nie pojawi. Dlaczego się nie udało? Odpowiedź tkwi w wysokiej cenie tej maszyny, dużej masie i niestety mizernym osiągom - napędzana była małymi singlami rotaxa o mocy 15 lub 18 KM.

BMW C1 reboot 02

Bardzo możliwe, że po latach BMW wraca do pomysłu na C1. W ujawnionym wniosku patentowym umieszczono maszynę o podobnej konstrukcji, zbudowaną na bazie elektrycznego skutera C-Evolution. Priorytetem jest tutaj bezpieczeństwo kierowcy - chroniąca go klatka ma precyzyjnie obliczone strefy zgniotu, ponownie pojawią się wielopunktowe pasy bezpieczeństwa oraz poduszka powietrzna. Konstrukcja dachu ma być wykonana z aluminium i karbonu, a także łatwo zdejmowalna po odkręceniu kilku śrub.

Wniosek patentowy na zadaszony skuter, złożony przez BMW już w 2018 roku został ujawniony dopiero teraz. Może oznaczać, że prace nad następcą C1 są już na wyższym poziomie zaawansowania.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr