tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 BMW: Rynek nie jest gotowy na motocykl elektryczny NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

BMW: Rynek nie jest gotowy na motocykl elektryczny

Autor: Wojtek Grzesiak 2019.12.10, 12:03 2 Drukuj

BMW nie tylko przyznało, że pracuje nad stworzeniem motocykla elektrycznego, ale również przedstawiło w pełni funkcjonalny motocykl E-Power Roadster Concept. Maszyna jest w fazie testów, więc bardziej jeździ niż wygląda.

Skoro zaczęliśmy od wyglądu, to E-Power Roadster Concept przypomina model S1000R, ale zamiast silnika spalinowego mamy silnik elektryczny z gigantyczną baterią. Serce konceptu generuje moc 134 koni mechanicznych. Największy respekt budzi wartość momentu obrotowego, a ten wynosi 200 Nm. To pozwala mu rozpędzić się od zera do setki w 2,9 sekundy - to o 0,2 sekundy wolniej niż w przypadku modelu S1000RR. Waga wynosząca 290 kg nie jest tu przeszkodą.

NAS Analytics TAG

W wypowiedzi dla MCN prezes BMW Motorrad - Christoph Lischka - powiedział, że motocykl elektryczny powinien mieć zasięg około 200 kilometrów, więc producent chce osiągnąć zasięg rzędu od 200 do 300 kilometrów. Dodał jednak, że rynek i infrastruktura nie są przygotowane na pojawienie się tego typu maszyny. Ładowanie od zera do pełna z użyciem szybkiej ładowarki zajmuje około godziny. Producent przyznaje jednak, że bateria dość szybko się nagrzewa, co spowalnia proces ładowania. Celem producenta jest skrócenie czasu pełnego ładowania do 30 minut. Lischka dodał również, że BMW nie chce być jak Tesla i nie zamierza tworzyć sieci szybkich ładowarek - "W BMW musimy zarabiać pieniądze zamiast je palić."

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę