tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Aprilia Tuono 660 - opis i dane techniczne
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Aprilia Tuono 660 - opis i dane techniczne

Autor: Janusz Bbenek 2019.11.06, 15:05 Drukuj

Wraz z premierą supersporta RS 660 Aprilia przedstawiła w Mediolanie koncepcyjną wersję opartego na nim streetfightera Tuono 660. Po zebraniu uwag dziennikarzy i potencjalnych klientów, spodziewamy się jego debiutu za rok.

Tegorocznym debiutem rynkowym jest sportowa, obudowana owiewkami Aprilia RS 660. Dla każdego fana włoskiej marki od początku było jednak jasne, że to nie koniec i wzorem starszego duetu RSV4/Tuono 1100 zobaczymy niedługo lekkiego streetfightera Tuono 660. Producent nie kazał na siebie czekać i rzeczywiście, tuż obok nowego supersporta zobaczyliśmy jego nagiego kuzyna, choć póki co w wersji wyłącznie koncepcyjnej.

NAS Analytics TAG

Tuono 660 będzie oparte na tej samej, nowej aluminiowej ramie, której elementem konstrukcyjnym i jednocześnie punktem łożyskowania wahacza jest dwucylindrowy silnik rzędowy o pojemności 660 cm3. Jednostka ta jest ewolucyjną wersją silnika V4 z RSV4, który zaadaptowano z tylko dwoma przednimi cylindrami. W RS 660 jego moc wynosi 100 KM, w Tuono 660 będzie o 5 KM niższa, za to z korzystniej przebiegającą krzywą momentu obrotowego. Jest to częsta praktyka przy opracowywaniu ulicznych nakedów na bazie maszyn sportowych. Aprilia zapowiada również, że dostępna będzie wersja na A2, o mocy obniżonej do 46 KM.

Sportowa rama i 95 KM zapowiadają, że Tuono 660 zdecydowanie nie będzie maruderem ani na ulicy, ani na górskich winklach. Oprócz regulowanego zawieszenia i mocnych hamulców Brembo w modelu tym montowany będzie pełen zestaw fabrycznej elektroniki APRC, oparty na 6-osiowej jednostce IMU. Znajdziemy w nim m.in. kontrolę trakcji, kontrolę wheelie, mapy zapłonu, ABS działający w zakrętach i wspomaganie hamowania silnikiem..

Aprilia Tuono 660 spodziewana jest jako model produkcyjny w sezonie 2021. Więcej o motocyklach tej marki znajdziecie na stronie http://aprilia-poland.pl

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr