tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Bimota Tesi H2 - atomowy początek mariażu z Kawasaki
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Bimota Tesi H2 - atomowy początek mariażu z Kawasaki

Autor: Janusz Bębenek 2019.11.07, 14:14 Drukuj

Na targach EICMA oglądamy głównie maszyny, które można określić mianem użytkowych. Nie brakuje tu jednak również totalnych "kosmosów", a za coś takiego swobodnie można uznać Bimotę Tesi H2, czyli połączenie futurystycznego włoskiego nadwozia z potężnymi silnikiem Kawasaki H2.

Fabryczne Kawasaki H2 wygląda już na tyle niesamowicie, że zadanie dalszego wzmocnienia jego wizerunku wydaje się niewykonalne. A jednak! Kiedy niewiele ponad miesiąc temu informowaliśmy o przejęciu przez Kawasaki legendarnej włoskiej marki Bimota, nie przypuszczaliśmy, że efekty tej współpracy będzie można zobaczyć tak szybko.

NAS Analytics TAG

Na targach EICMA w mediolanie pokazano motocykl absolutnie szalony, stanowiący fuzję najbardziej ambitnych projektów obu producentów - Bimotę Tesi H2. Do słynnego modelu Tesi z niezwykłym, dwuwahaczowym podwoziem, włożono litrowy silnik Kawasaki H2 z kompresorem, który w tej maszynie może dysponować mocą w przedziale 200-300 KM. Nietypowa konstrukcja przedniego zawieszenia Bimoty Tesi, pozbawionego tradycyjnego widelca na rzecz wahacza pchanego łożyskowanego w centralnej części motocykla, zapobiega nurkowaniu maszyny przy ostrym hamowaniu, zapewniając niespotykaną stabilność.

Zgodnie z przypuszczeniami, motocykle sprzedawane pod marką Bimota będą ekskluzywnymi, krótkoseryjnymi customami, które wzbogacą katalog producenta z Akashi. Nie mamy jeszcze informacji na temat cen i dostępności tych maszyn, ale z pewnością nie będą one niskie. Z całym szacunkiem dla topowych motocykli sportowych pozostałych producentów - pod względem atrakcyjności wizualnej i klimatu Bimota Tesi H2 wydaje się grać w innej lidze.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę