tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ania Jackowska na Bałkanach - Moto Balkan Cooltour NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ania Jackowska na Bałkanach - Moto Balkan Cooltour

Autor: Ania Jackowska 2010.10.11, 10:45 3 Drukuj

Moto Balkan Cooltour, czyli motocyklowa podróż Ani Jackowskiej po Bałkanach wciąż trwa! Zapraszamy do przeczytania kolejnej jej notki z podróży:

Dwa miesiące już za mną. Czuję ten czas we wspomnieniach, widzę w upływających kilometrach. Gdy wyjeżdżałam była pełnia lata, a teraz jest środek jesieni i już straszą zimą. Ostatnie tygodnie to Macedonia, Albania, Kosowo i Czarnogóra. Albania to dla mnie coś wspaniałego. Południowy chaos, włosko-arabska mieszanka wybuchowa, czyli to, co lubię. Po jednej stronie coś się sypie, po drugiej buduje. Albańczycy do porannej kawy zamawiają kieliszek rakiji i trzeba to brać pod uwagę, jeżdżąc po tamtejszych drogach. Raz o tym zapomniałam. Minęłam się z pędzącym z naprzeciwka samochodem o centymetry i to tylko dlatego, że w porę zjechałam na bok.

W Kosowie co chwila natykam się na symbole wojny – uzbrojeni żołnierze Kforu w cukierni, w której kupuję baklawę, znaki drogowe z militarnymi akcentami, jednostki wojskowe. Najbardziej są widoczne jednak skutki wojny, zobaczyć je można w smutnych i zmęczonych ludziach. Czarnogóra jest „ponad to”, jest ponad cały świat. Ze szczytów Montenegro już blisko, bardzo blisko do nieba. Jedynie strasznie niskie temperatury i ziąb przypominają mi o mojej ziemskości. A GS, jak to GS, niczym niewzruszony, jedzie na przód, do celu.

Pamiętajcie, że Moto Balkan Cooltour to wyprawa, w której Ania zbiera materiał na kolejną, zaraz po „Kobiecie na motocyklu”, swoją książkę. W oczekiwaniu na nią, zapraszamy na stronę Ani, gdzie znaleźć można krótkie wpisy i zdjęcia z podróży. 

Droga na Balkanach Ania Jackowska
plansza
  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę