tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zmar Hubert Auriol. Legenda rajdu Dakar, trzykrotny jego zwycizca
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Zmar Hubert Auriol. Legenda rajdu Dakar, trzykrotny jego zwycizca

Autor: Alonzo 2021.01.10, 21:44 Drukuj

Hubert Auriol był francuskim motocyklistą, specjalizującym się w rajdach terenowych. Wielokrotnie startował w rajdzie Dakar. W listopadzie 2020 roku trafił do szpitala z powodu zakażenia koronawirusem. Od wielu lat chorował też na serce i to właśnie ta choroba doprowadziła dzisiaj do bardzo smutnego dla całej motocyklowej rodziny zakończenia. 

Hubert Auriol dwukrotnie zwyciężał w rajdzie Dakar. Raz w roku 1981, a potem powtórzył swój wyczyn w roku 1983. Co ciekawe, Hubertowi Auriolowi sztuka ta udała się również po raz trzeci, a mianowicie w roku 1992 roku wygrał rajd Dakar samochodem.

NAS Analytics TAG

Hubert Auriol był prawdziwym twardzielem. W roku 1987 na jednym z etapów Dakaru zaliczył kraksę, w wyniku której złamał obydwie kostki. Mimo to ukończył ten etap. W roku 2008 ten wybitny zawodnik gościł w Polsce i odwiedził w Warszawie wystawę motocyklową MOTOCYKLexpo. Mariuszowi Łowickiemu z naszej redakcji udało się przeprowadzić ten wywiad z trzykrotnym zwycięzcą Dakaru:

https://filmy.scigacz.pl/relacje/MOTOCYKL_EXPO_2008/Hubert_Auriol_Wywiad_expo

W latach 1995-2004 Auriol wykorzystywał swoje ogromne doświadczenie i pełnił funkcję dyrektora Rajdu Dakar. Potem jeszcze raz wystartował w Dakarze. W roku 2006 wziął udział w rajdzie w samochodzie Isuzu. Zmarł w szpitalu z powodu zatrzymania akcji serca.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr