tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 W hołdzie mistrzowi: BMW R nineT Urban GS Dakar Series #1 Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

W hołdzie mistrzowi: BMW R nineT Urban GS Dakar Series #1

Autor: Raff 2019.08.19, 12:35 Drukuj

Hubert Auriol to człowiek-instytucja, związany z rajdem Dakar od samego początku i kilkukrotny zwycięzca tej imprezy. Francuski oddział BMW stworzył w hołdzie mistrzowi specjalną wersję motocykla R nineT Urban GS, która nawiązuje do zwycięskich maszyn Auriola sprzed prawie 40 lat.

Historia Rajdu Dakar od samego początku splata się z życiorysem Huberta Auriola. Francuski kierowca zadebiutował w pierwszej edycji imprezy w 1979 roku, w 1981 i 1983 wygrywał ją na motocyklach BMW. W 1985 roku zajął drugie miejsce na maszynie Cagiva. Później startował w kategorii aut i buggy, a w latach 1995-2004 był dyrektorem całego rajdu.

__________________________________________

Zwycięskie motocykle BMW R80 G/S Auriola były wystawione przez BMW France i to właśnie francuski oddział stworzył teraz serię fantastycznych modeli R nineT Urban GS w wersji Dakar Series #1. Maszyny te są dedykacją dla legendarnego zawodnika i zawierają wiele elementów nawiązujących do dawnych rajdówek.

Zwraca uwagę przywiązanie do detalu - specjalne malowanie z dużą nazwą modelu, złota obręcz przedniego koła, jednoosobowa kanapa z małym bagażnikiem, srebrne osłony zaworów i specjalne panele boczne.

BMW R nineT Urban GS Dakar Series #1 przeznaczone jest niestety wyłącznie na rynek francuski. Powstanie równe 40 sztuk, każda w cenie ok. 81 tysięcy zł.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę