tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 W hodzie mistrzowi: BMW R nineT Urban GS Dakar Series #1
Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

W hodzie mistrzowi: BMW R nineT Urban GS Dakar Series #1

Autor: Raff 2019.08.19, 12:35 Drukuj

Hubert Auriol to człowiek-instytucja, związany z rajdem Dakar od samego początku i kilkukrotny zwycięzca tej imprezy. Francuski oddział BMW stworzył w hołdzie mistrzowi specjalną wersję motocykla R nineT Urban GS, która nawiązuje do zwycięskich maszyn Auriola sprzed prawie 40 lat.

Historia Rajdu Dakar od samego początku splata się z życiorysem Huberta Auriola. Francuski kierowca zadebiutował w pierwszej edycji imprezy w 1979 roku, w 1981 i 1983 wygrywał ją na motocyklach BMW. W 1985 roku zajął drugie miejsce na maszynie Cagiva. Później startował w kategorii aut i buggy, a w latach 1995-2004 był dyrektorem całego rajdu.

NAS Analytics TAG

Zwycięskie motocykle BMW R80 G/S Auriola były wystawione przez BMW France i to właśnie francuski oddział stworzył teraz serię fantastycznych modeli R nineT Urban GS w wersji Dakar Series #1. Maszyny te są dedykacją dla legendarnego zawodnika i zawierają wiele elementów nawiązujących do dawnych rajdówek.

Zwraca uwagę przywiązanie do detalu - specjalne malowanie z dużą nazwą modelu, złota obręcz przedniego koła, jednoosobowa kanapa z małym bagażnikiem, srebrne osłony zaworów i specjalne panele boczne.

BMW R nineT Urban GS Dakar Series #1 przeznaczone jest niestety wyłącznie na rynek francuski. Powstanie równe 40 sztuk, każda w cenie ok. 81 tysięcy zł.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr