tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 BMW patentuje wersje M dla modeli S1000RR, S1000XR i R1250GS
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

BMW patentuje wersje M dla modeli S1000RR, S1000XR i R1250GS

Autor: Janusz Bbenek 2019.09.26, 10:58 Drukuj

BMW Motorrad złożyło wnioski patentowe na trzy nowe modele: M1000RR, M1000XR oraz M1300GS, będące ulepszonymi i lepiej wyposażonymi wersjami swoich standardowych odpowiedników.

Poprzedniej jesieni BMW wprowadziło linię dodatków i usprawnień dla modelu S1000R pod doskonale znaną fanom bawarskiej marki nazwą M. Teraz przyszedł czas na kompletne motocykle, wypuszczane pod nazwą sportowego oddziału, podobnie jak od lat BMW robi to z autami.

NAS Analytics TAG

Złożone w czerwcu w Niemczech wnioski patentowe dotyczą na razie wyłącznie nazw, nie znamy więc jeszcze szczegółowej specyfikacji poszczególnych modeli. Możemy się tylko domyślać, że poza specjalnym malowaniem znajdzie się w nich szereg dodatków zmieniających charakter maszyny na jeszcze bardziej sportowy. Przykładowo, M-pakiet dla S1000RR obejmował do tej pory lakier, karbonowe koła, lżejszy akumulator, sportowe siodło, zestaw do regulacji podwozia oraz tryb jazdy Pro. Spodziewamy się, że M1000RR będzie rozwinięciem tej koncepcji, czymś w rodzaju wyczynowego HP4 z homologacją drogową. Podobnie M1000XR, który będzie turystą na sterydach i powalczy zapewne z zapowiadaną na sezon 2021 Multistradą V4.

M logo

Pewną zagadką jest natomiast M1300GS. Prawie na pewno jest to specjalna wersja R1250GS, tylko skąd 1300 w nazwie? Podniesienie pojemności skokowej jest mało prawdopodobne, jednostka 1250 cm3 jest jeszcze bardzo świeża. Być może zaokrąglona liczba po prostu lepiej wpisuje się w wizerunek sportowego GS-a.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr